Na nádraží v Postoloprtech se chystá další rekonstrukce. Vznikne tam nové nástupiště

Postoloprty – Po nedávné opravě nádražní budovy v Postoloprtech (na snímku) se v oblasti železniční stanice v tomto městečku chystá další velká rekonstrukce. Tentokrát se bude týkat kolejiště, železničního přejezdu u nádraží, chodníků, nástupiště, bezpečnostních zařízení a dalších prvků. Práce se připravují na příští rok.

Mimoúrovňové nástupiště se zábradlím

„Obnoven bude železniční svršek i spodek, závorové stojany, zařízení pro výstražnou signalizaci. Vznikne nové mimoúrovňové nástupiště, na začátku bude mít zábradlí a bariéry zamezující vstupu lidí do kolejiště. Chodník ze silniční komunikace povede až na nádraží,“ popsal některé z chystaných změn zastupitel Postoloprt Rostislav Mihalčík. Cílem chystaných zásahů je modernizace železnice a zvýšení bezpečnosti pro cestující i další účastníky provozu.

Parkoviště vpravo za budovou nádraží

Na nádraží bude umístěn i nový informační systém pro cestující. Za nádražní budovou po pravé straně (z pohledu při příjezdu od centra města) nechá radnice vybudovat nové parkoviště. Cílem je i to, aby auta neparkovala přímo před nádražím, jako je tomu dnes, protože tam často blokují prostor pro autobusy, které na ploše před nádražím potřebují zastavovat a pak se i otáčet.

Investorem je SŽDC, město přidá na parkoviště

Investorem plánovaných úprav je Správa železniční dopravní cesty, město Postoloprty se bude finančně podílet na zmiňované stavbě nového parkoviště.

Nádražím každý den projde kolem 900 lidí

Poslední velká rekonstrukce na nádraží v Postoloprtech proběhla v roce 2018. Oprava se dotkla celé nádražní budovy. V uvedeném roce dostala budova komplet novou fasádu za více než dva miliony korun. Už dva roky předtím však zajistila SŽDC výměnu oken, střechy, opravu zázemí pro cestující – vestibulu i toalet. Z nádraží v Postoloprtech lidé cestují nejčastěji do Žatce, Mostu, Loun, Počerad, dá se však dojet přímým spojem třeba i do Litoměřic a České Lípy. Každý den nádražím projde přibližně 900 lidí.

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu za 50 milionů. V Postoloprtech už vybrali firmu

ČTĚTE TAKÉ: Nový pomocník v Postoloprtech: elektromobil usnadňuje práci při úklidu města

ČTĚTE TAKÉ: Duby, javory, lípy. Na břehu Ohře v Postoloprtech přibývají desítky stromů

ČTĚTE TAKÉ: Město připravuje přestavbu kina. Šikmá podlaha se narovná a vznikne sál i pro tanec a koncerty