Město připravuje přestavbu kina. Šikmá podlaha se narovná a vznikne sál i pro tanec a koncerty

Postoloprty – Přestavbu objektu městského kina připravuje radnice v Postoloprtech. Jednou z hlavních změn bude narovnání profilu podlahy. Kino se potom promění na víceúčelový kulturní sál.

„Město o tomto záměru uvažuje už několik let. Po přestavbě bude možné nový sál využívat také třeba k posezení, k přednáškám, ke koncertům a jiným kulturním představením. Lidé v něm budou moci i tančit. Vznikne nové jeviště, prostor pro kapely, i menší bar. Možnost promítání filmů zůstane také zachována,“ upřesnil na dotaz naší redakce Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprt.  

Kino v Postoloprtech je součástí objektu kulturního domu, kde sídlí i městská knihovna. Kino stále udržuje pravidelný provoz, například během září se chystá promítnout tři filmy, určené hlavně pro děti a rodiny.

Rada města na konci srpna schválila zadat firmě odbornou studii pro budoucí přestavbu kina. Firma studii vypracuje během příštího roku. Ke skutečné přestavbě kina za několik milionů korun by potom došlo až v průběhu dalších let, záměr musí ještě schválit zastupitelstvo města.