Na zimním stadionu už je led. Zájem je velký, kurz bruslení pro děti hlásí plno

Louny – I když venku ještě pokračuje léto, na Zimním stadionu v Lounech už je připravený led a vyznavači zimních sportů na něm pilně bruslí. Zatím ho využívají jen děti z hokejového klubu, termíny zahájení oblíbeného bruslení pro veřejnost budou vyhlášeny až později během září nebo října. Milovníci bruslení se na něj určitě už hodně těší, protože naposledy se v Lounech bruslilo na začátku března, přestože jindy trvá sezona až do dubna. Provoz byl přerušen kvůli epidemii koronaviru a bezpečnostním opatřením vlády.

Na stadionu proběhla rekonstrukce za 13 milionů

Město Louny letos nechalo provést rekonstrukci chladícího zařízení a technického zázemí stadionu za 13 milionů korun. Práce probíhaly od dubna do července. Kolem 20. srpna, v době pravých letních veder, na stadionu už začal vznikat nový led a 26. srpna vyjeli na ledovou plochu malí hokejisté z HC Slovan Louny k prvnímu tréninku.

O ledovou plochu v Lounech je velký zájem, každý rok při standardním průběhu sezony, tedy bez koronaviru, si na ni v rámci veřejného bruslení přijde „zajezdit“ osm až devět tisíc lidí. O tom, jaké oblibě se ledová plocha těší u lidí z Loun a okolí, svědčí i fakt, že ani ne týden po zahájení nové sezony už byl zastaven příjem přihlášek do školy bruslení pro děti. „K 1. září jsme ukončili příjem přihlášek, místa jsou obsazena, kurz je naplněn na maximální kapacitu,“ informoval Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů.

Zimní stadion je jediný v celém okrese Louny, postaven byl kolem roku 1965 ještě jako otevřená ledová plocha a zastřešen byl až o dvacet let později. Patří k nejnavštěvovanějším sportovním zařízením ve městě i celém regionu.