Stěhování a přestavba stadionu za 50 milionů. V Postoloprtech už vybrali firmu

Postoloprty – V Postoloprtech už vybrali firmu, která se pustí do přestavby fotbalového stadionu. Zakázku za téměř 50 milionů korun svěří město firmě Petrom Stavby, která sídlí v Praze. Bude to jedna z největších investičních akcí ve městě za posledních deset až dvacet let.

Stadion se musí stěhovat kvůli dálnici

Stavební firmu jako vítěze výběrového řízení určila rada města tento týden, firmu zároveň schválila jako zhotovitele. Dohodnutá cena je 49 960 653 korun včetně DPH. Na stavební společnost čeká náročný úkol, který se ve městě připravuje už od roku 2008: přestavba a modernizace fotbalového stadionu, spojená s částečným posunutím jeho areálu a nutným přestěhováním některých současných objektů kvůli blížící se stavbě nových pruhů silnice na připravované dálnici D7 Praha – Louny – Chomutov, která vede těsně kolem Postoloprt.

Posouvání o třicet metrů směrem na sever

Celý fotbalový areál včetně hrací plochy se kvůli stavbě dálnice bude posouvat přibližně o třicet metrů směrem k lesíku na severní straně. Původně se náklady na přestavbu hřiště odhadovaly na třicet milionů korun, ale postupně se výrazně zvýšily, protože geologický průzkum ukázal, že v místě je nestabilní podloží a pevný podklad je až v hloubce dvacet metrů, takže stavební úkony budou náročnější a dražší.

Práce začnou příští rok, k zemi půjde současná tribuna, restaurace i kabiny

Práce by měly začít příští rok. Současná tribuna, restaurace, kabiny hráčů a rozhodčích se budou bourat, protože stojí přesně v těch místech, kudy po roce 2025 povedou nové pruhy dálnice. Pro fotbalisty, fanoušky i rozhodčí však stavební firma vybuduje kompletní nové zázemí na jiném místě areálu. „Vybudována bude i nová příjezdová komunikace, rozvody sítí a parkoviště u tribuny,“ připomněl Čestmír Novák z Fotbalového klubu Postoloprty. „V roce 2022 budeme slavit sto let od založení klubu a všichni se těšíme, že už to bude v novém areálu,“ dodal.

Klub má jako jeden z mála i svůj ženský tým

FK Postoloprty má několik stovek členů. Kromě hlavních soutěží v mužských kategoriích se stará i o mládež a jako jeden z mála klubů v širokém regionu má i svůj ženský fotbalový tým.

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu se přiblížily. Město má zajištěno potřebných 60 milionů

(Na snímcích dole: oslavy 90. výročí založení klubu FK Postoloprty, které proběhly roku 2012. Sté výročí už by měli fotbalisté slavit v novém areálu. Foto archiv FK Postoloprty)