Chladící zařízení běží naplno. V Lounech i Podbořanech se vyrábí led, první bruslaři budou jezdit o víkendu

Louny, Podbořany – Po zmírnění bezpečnostních opatření se v ČR po téměř dvou měsících od čtvrtka 3. 12. pro veřejnost otevírají všechny obchody, restaurace, kulturní zařízení, a také většina sportovišť. Dočkají se i příznivci oblíbených zimních sportů – hokeje a bruslení. Na Zimním stadionu Louny kvůli koronavirové pauze v říjnu nechali rozpustit led, teď znovu zahájili jeho výrobu. Úplně nová ledová plocha vznikla také v Podbořanech a tam ji milovníci bruslení budou moci vyzkoušet poprvé tuto sobotu.

Zatím jen tréninky, veřejné bruslení v Lounech začne až později

„Chladící systém na stadionu jsme znovu zapnuli v úterý večer. Výroba ledu teď potrvá několik dní, ale o víkendu už otevřeme ledovou plochu pro hokejové tréninky. Bruslení pro veřejnost zatím ještě možné nebude, protože krytý zimní stadion patří do kategorie vnitřních sportovišť a pro ně platí omezení maximálního počtu návštěvníků na deset lidí. Tréninky hokejistů včetně dětí tomuto nařízení přizpůsobíme, hokejisty rozdělíme do skupin a budou se střídat při pobytu v areálu stadionu a na ledu. Veřejné bruslení má však vždy několik stovek návštěvníků a u něj musíme ještě počkat, až se zvýší limit pro jejich počet, deset je příliš málo,“ vysvětlil Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů.

V Podbořanech je limit pro návštěvníky méně přísný, bruslit se začne od soboty

Naproti tomu nově vzniklé mobilní kluziště v Podbořanech spadá mezi venkovní sportoviště a pro ně jsou omezení méně přísná. Shromáždit se na něm může až padesát návštěvníků. Za této situace bude možné kluziště uvést do provozu, na počet lidí dohlédne správce. „Příprava kluziště finišuje, chlazení běží, stříká se voda pro ledovou plochu. Výrobě ledu přeje i příznivé počasí bez deště a s nízkými teplotami. Kluziště tak otevřeme už v sobotu, o něco dříve, než jsme předpokládali,“ uvedl starosta Podbořan Radek Reindl. Nové kluziště bude letos v provozu první sezonu, město ho nechalo umístit do sousedství letního koupaliště. Na místě bude i stánek s občerstvením a půjčovna bruslí. Otevřeno bude pro veřejnost k bruslení o víkendech od 10 do 19 hodin a ve všední dny od 14 do 19 hodin. Dopoledne bude k dispozici pro děti ze škol a večer pro hráče hokeje.

V Žatci se kluziště teprve začne stavět

Mobilní kluziště na náměstí v Žatci se teprve chystá. Ve čtvrtek (3. 12.) začaly přípravné práce – pracovníci přivezli na náměstí štěrk k vyrovnání podkladové plochy. Vlastní montáž kluziště, chladícího systému a mantinelů začne příští týden. Kluziště v Žatci bude sloužit bruslařům z města a okolí už šestou sezonu. Obvykle tradičně zahajuje provoz vždy kolem 20. 12., se začátkem vánočních prázdnin. Vstup na ledovou plochu je bezplatný, návštěvníci mají vedle ledové plochy k dispozici i lavičky k odpočinku a kiosek s možností koupit si občerstvení.

Otvírají se posilovny i sportovní haly, vstup jen s rouškou

Otevřena jsou ode dneška (3. 12.) už i další sportoviště, například posilovny či sportovní haly. Cvičit se ale musí v rouškách a počet návštěvníků je omezen na deset. Bazény se přidají až v dalších dnech.

(Na snímcích: led na novém kluzišti v Podbořanech se vyrábí i po setmění – dva snímky. Foto úplně dole: zahájení výroby ledu na Zimním stadionu v Lounech, v úterý večer bylo ve strojovně znovu spuštěno chladící zařízení. Ředitel Radek Příhoda je zcela vlevo, spolu s ním jsou na snímku další členové týmu Lounské správy sportovních areálů. Foto: Radek Reindl a Radek Příhoda)

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Bourání, uklízení listí, malování čar. Místo sportovců jsou v halách řemeslníci a opraváři

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně