Bourání, uklízení listí, malování čar. Místo sportovců jsou v halách řemeslníci a opraváři

Louny – Bourání starých příček, úklid listí venku, oprava prasklin a čar na podlaze, která normálně slouží jako hrací plocha – takové práce teď probíhají ve sportovních areálech v Lounech. Zimní stadion, sportovní hala, ale třeba i posilovny a plavecké bazény, to vše je od 9. října kvůli nouzovému stavu pro veřejnost v celé ČR uzavřené. Místo sportovců a diváků teď po halách chodí jen jejich pracovníci nebo jiní objednaní řemeslníci a opravují, co je potřeba.

V Lounech se pracuje svépomocí

„U nás všechno děláme svépomocí. Ve sportovní hale jsme se pustili do bouracích a stavebních prací, opravujeme tam šatnu a jednu z koupelen. Na letním cvičišti náš tým uklidil listí a zazimoval závlahový systém. Na zimním stadionu, kde by v tuto dobu jinak byla sezona v plném proudu, jsme už na konci října rozpustili led kvůli úsporám za energii. Teď tam naši pracovníci opravují praskliny na hrací ploše a obnovují i lajny pro hokej, modré a červené čáry a další značení,“ vysvětlil Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů.

Na příští rok se chystá rekonstrukce mantinelů a střídaček

I když je zimní stadion teď nuceně uzavřený, město Louny i jeho správci už myslí na příští rok a připravují další rekonstrukci. Radnice vypsala veřejnou zakázku, v níž hledá firmu, která by opravila mantinely, prostor střídaček, trestné lavice, vjezdy pro rolbu, ochranné sítě a plexiskla a další prvky u hokejové hrací plochy. „Práce na zimním stadionu by podle představ města měly proběhnout od května do července příštího roku. Výběrová komise vybere firmu, která městu nabídne nejlevnější cenu,“ upřesnila Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Louny. Firmy, které by měly zájem pustit se do plánovaných oprav na zimním stadionu, se mohou městu hlásit až do 9. prosince.

Poslanci jednají o prodloužení nouzového stavu

Nouzový stav v celé ČR platí od 5. října, všechna vnitřní sportoviště jsou uzavřená od 9. října. Tento stav věcí platí zatím minimálně do 20. listopadu. Právě dnes ale poslanci jednají o tom, že nouzový stav bude pravděpodobně znovu prodloužen.

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Na zimním stadionu už je led. Zájem je velký, kurz pro děti hlásí plno

ČTĚTE TAKÉ: Voda v bazénu v Postoloprtech zatím ještě zůstala, ale možná i ona půjde pryč. Provozovatelé šetří, kde se dá

(Na snímcích jsou opravy na Zimním stadionu Louny a ve sportovní hale v Lounech. Foto: Lounská správa sportovních areálů)