Hudební sezona v letním kině začne festivalem již tuto středu. Promítání filmů je v plánu od 9. června

Žatec – Sezona velkých kulturních akcí s hudební produkcí pro širokou veřejnost začíná tento týden v letním kině v Žatci. První „zahřívací kolo“ v areálu proběhlo už na konci dubna při pálení čarodějnic, nyní se na středu (24.5.) chystá festival Pop Fest, v jehož závěru vystoupí i kapela Laura a její tygři. Promítání filmů v letním kině letos začne 9. června, upřesnil na dotaz naší redakce Martin Veselý, ředitel Městského divadla Žatec.

Celodenní festival hudby v podání orchestrů ZUŠ, na konci vystoupí Laura s tygry

Pop Fest je festival, na kterém vystoupí hudební orchestry ze šesti základních uměleckých škol z různých regionů ČR, z našeho okresu to budou například hudebníci ze Žatce a z Podbořan. Festival bude probíhat v letním kině ve středu od 10 do 18 hodin. A v jeho úplném závěru, od 17.30 hodin, na pódiu vystoupí také známá kapela Laura a její tygři, vzniklá v roce 1985 v Mostě, s níž v minulosti vystupovala také zpěvačka Ilona Csáková. Festival bude živě přenášen i na internet.

Promítání filmů začne v pátek 9. června

Pro filmové fanoušky zahájí letní kino „promítací sezonu“ v pátek 9. června. S jakým to bude filmem, to bude ještě upřesněno později, uvedl na dotaz naší redakce ředitel divadla Martin Veselý. Kino potom bude promítat v obvyklém režimu čtvrtek až neděle, a to až do konce prázdnin. Na začátku září bude areál letního kina patřit hudebnímu festivalu v rámci tradiční Dočesné, vystoupí v něm například legendární Olympic, Sto zvířat, Xindl X a další hudebníci a kapely.

(na snímku nahoře: letní kino v Žatci. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Doma bez stavby to nikdo nemohl vydržet, všichni chodili pomáhat, vzpomíná pamětník. Letní kino v Žatci začalo vznikat před 70 lety