Desítky pytlů odpadků, pneumatiky, stará vana. Studenti z Loun i Podbořan pomohli na jaře vyčistit přírodu

Louny, Podbořany – Do úklidu nepořádku v přírodě se v průběhu letošního jara zapojili i středoškoláci – gymnazisté v Lounech i v Podbořanech. Studenti z Loun pomohli uklidit oblast na břehu Ohře u železniční trati poblíž vagonky Legios a mladí lidé z Podbořan se vydali sbírat odpadky v několika různých vytipovaných lokalitách ve městě a okolí.

Šedesát pytlů s odpadky

„Naši studenti se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko, a to již třetí rok po sobě. Pomoci s úklidem letos přišlo více než padesát studentů. Celkem jsme všichni společně nasbírali více než 60 velkých pytlů s drobnějšími odpadky, které do přírody nepatří. Kromě toho jsme z krajiny odstranili i další odpad objemnějšího charakteru, například pneumatiky, koupelnovou vanu, kabely a další věci,“ shrnula Lucie Rychtrová, učitelka z Gymnázia Václava Hlavatého Louny.

Studenti udělali svět zase o trochu čistší

Pár dní po kamarádech z Loun, ke konci dubna, se do úklidu pustili také studenti Gymnázia a střední odborné školy Podbořany. „Bylo to při příležitosti Dne Země, úklid v tomto období pořádáme již řadu let. Studenti uklízeli v přírodě, na březích potoků, na dětských hřištích, sbírali vše, co do krajiny nepatří. Počasí nám přálo, takže na konci jsme si mohli i dopřát odměnu a posezení na sluníčku s opečenými buřty. Děkuji všem, kteří pomáhali a udělali náš svět zase o trochu čistší,“ uvedl Radim Rajnoch, učitel z GSOŠ Podbořany, který úklid vedl.

ČTĚTE TAKÉ: Nová naučná stezka k památným dubům na Žatecku: dobrovolníci ji pomohli vyčistit při akci Ukliďme Česko

(na snímcích shora dolů: studenti z Loun a Podbořan při jarním úklidu ve svých městech. Foto Gymnázium Louny /3/ a Gymnázium Podbořany /2/. )