V Lounech začne oprava na sídlišti u náměstí Petra Obrovce. Omezení pro řidiče potrvají do půlky srpna

Louny – V Lounech se ke konci června rozjede několik měsíců připravovaná rekonstrukce v oblasti kolem náměstí Petra Obrovce a stejnojmenné ulice na západním sídlišti. Opravovat se bude zejména povrch vozovek a chodníků. Pro řidiče na sídlišti i v okolí to bude znamenat i řadu dopravních komplikací na téměř celé letní prázdniny, protože se stavbou bude spojeno několik zákazů a dopravních omezení.

Omezení začnou 28. června

Vyplývá to z vyhlášky, kterou tento týden vydal odbor dopravy Městského úřadu Louny. Dopravní omezení začnou platit od 28. června a potrvají až do 15. srpna, uvádí text vyhlášky. V některých komunikacích bude platit zákaz vjezdu v obou směrech, někde bude povolen vjezd jen vozidlům zásobování, na dalších místech budou nově platit zákazy stání či zastavení, zákazy odbočení a podobně. Pro všechny obyvatele bude nutné pohybovat se po místech v okolí stavby se zvýšenou opatrností.

Město za opravu zaplatí kolem 1,5 milionu

Přechodný dopravní režim na sídlišti a uvedené zákazy a omezení schválila také Policie ČR, její Dopravní inspektorát. V oblasti náměstí Petra Obrovce se budou opravovat vozovky, chodníky a také menší plochy používané jako parkoviště. Město jako dodavatele letos na jaře vybralo firmu Ekostavby Louny, cena za provedení prací je necelých 1,5 milionu korun.

(na snímku nahoře: náměstí Petra Obrovce v Lounech – vnitroblok mezi paneláky na sídlišti, který se nyní bude opravovat. Vpravo nahoře je historický Barokní špitál. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Město se zajímá o opuštěné obchodní centrum na sídlišti Louny – západ. Zvažuje i možnost objekt koupit

ČTĚTE TAKÉ: Dům kultury ROH už je pryč. Z objektu v Lounech se brzy stane nákupní centrum

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit