Město se zajímá o opuštěné obchodní centrum na sídlišti Louny – západ. Zvažuje i možnost objekt koupit

Louny – Prázdný opuštěný objekt mezi paneláky na konci sídliště Louny – západ, v němž dříve sídlila řada obchodů a služeb, ale teď je už několik let zamčený a bez života, se stal předmětem zájmu lounské radnice. Město začalo zjišťovat, jak by se budova dala znovu využít, aby nechátrala, nebudila špatný dojem a nezhoršovala veřejný prostor v této části města. Bývalé obchodní centrum je v ulici 17. listopadu ve vnitrobloku tří panelových domů naproti kotelně na západním sídlišti.

Zástupci města jednali s insolvenčním správcem

O situaci jednala na konci října rada města a potom v listopadu informace o tématu vyslechli i zastupitelé města. Opuštěný objekt na sídlišti, ve kterém bylo dříve například řeznictví, stavebniny, drogerie a řada dalších obchodů se zbožím či službami, je nyní součástí insolvenčního řízení. Starosta Loun Pavel Janda a místostarosta Vladimír Hons se v závěru října vydali do Vysokého Mýta ve východních Čechách, kde sídlí insolvenční správce uvedené nemovitosti. „Jednali jsme o tom, jaká je aktuální situace kolem této nemovitosti a jaký se očekává další vývoj,“ vysvětlil zastupitelům Pavel Janda. Podle něj z informací od správce vyplynulo, že o budovu se zajímá jeden nový zájemce, který vystupuje jako možný uchazeč o případnou koupi a následné provozování. Zároveň insolvenční správce stále průběžně komunikuje se soudem, tak aby vše probíhalo podle platných zákonů.

Město nevylučuje ani možnost, že by objekt koupilo samo. Maximálně však za pět milionů

Město Louny má velký zájem o oživení této budovy na sídlišti. Přednost dává situaci, aby ji vedl nový soukromý majitel z podnikatelské sféry, ale pokud by se takového zájemce a vlastníka nepodařilo najít, je radnice ochotna uvažovat i o možnosti, že by nemovitost koupila do svého majetku. „Maximální částka, kterou je město za nákup ochotné zaplatit, je pět milionů korun,“ uvedl starosta. Tento limit schválila už v říjnu rada města. Nákup do majetku města je ale pro radnici až krajním a posledním řešením, město by raději uvítalo, pokud by objekt našel svého nového majitele, který by ho oživil, upřesnil starosta.

Hasiči přijedou odčerpat vodu

Do opuštěného objektu podle něj také trochu zatéká, což ukázala prohlídka na místě. Město Louny a insolvenční správce společně dohodli možnost zásahu dobrovolných hasičů z Cítolib, kteří si v budově prověří svou techniku a součinnost a zároveň z ní odčerpají vodu ze suterénu, dodal starosta.

ČTĚTE TAKÉ: Dočkáme se nákupního centra v Lounech? Jeden z obyvatel se ptal už podruhé. Na požadavku města to ale nezáleží, uvádí radnice

ČTĚTE TAKÉ: Investor má zájem postavit nákupní centrum v Postoloprtech. Město to odmítlo s odkazem na územní plán

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech pokračuje stavba prodejny Norma. Lidé už mohou vidět konstrukci budovy

(na snímcích: opuštěné obchodní centrum na sídlišti Louny – západ. Foto: Mapy.cz a Google Maps)