V Podbořanech pokračuje stavba prodejny Norma. Lidé už mohou vidět konstrukci budovy

Podbořany – V Podbořanech pokračuje stavba nové velkoplošné prodejny – supermarketu Norma, který vyrůstá naproti sídlu městského úřadu. Stavba začala v květnu a červnu terénními úpravami, v současnosti už mohou lidé vidět konstrukci budovy. Otevření se plánuje na prosinec. Prodejna už nyní také hledá své budoucí pracovníky, jedna z „náborových“ cedulí je přímo na stavbě.

Stavba jde bez problémů, termín není ohrožen

„Stavba pokračuje podle očekávání a bez větších problémů. Plánované otevření v prosinci není ohroženo. Během září proběhla betonáž podlah, která se s ohledem k velké podlahové ploše objektu, jež má 1400 m2, protáhla několik dní až do pozdních nočních hodin,“ uvedl na dotaz naší redakce jednu ze zajímavostí Václav Rajn ze stavební firmy Šilhánek a syn, která novou prodejnu v Podbořanech staví.

Konstrukce prodejní haly už stojí, teď začne montáž střechy

V následujících dnech, tento nebo příští týden, se už začne montovat střecha – krov i krytina. „Potom budou zahájeny práce uvnitř objektu spočívající v montáži technologií – rozvody elektřiny, vytápění, vzduchotechnika a další. Pokračovat budou i venkovní práce jak na samotném objektu, kde se bude dělat například fasáda, tak i na okolních zpevněných plochách, což je třeba parkoviště,“ upřesnil Václav Rajn.

V říjnu začne přestavba přilehlé křižovatky, přibude jeden odbočovací pruh

V říjnu se pracovníci stavební firmy pustí také do úprav přilehlé křižovatky ulic Mírová a 5. května. Prostor křižovatky bude rozšířen a vznikne tam i nový odbočovací pruh ve směru od Očihova, tak aby pohyb aut na křižovatce a její průjezdnost byly co nejvíce bezpečné. Nově vybudované parkoviště u prodejny pro její zákazníky bude mít kapacitu přes šedesát osobních aut.

Norma má 1500 prodejen v celé Evropě, jednu i v Žatci

Řetězec Norma má za sebou už více než padesátiletou historii. První prodejna byla otevřena v roce 1964 v Německu. Nyní má firma v Evropě kolem 1500 prodejen, jedna z nich je i v nedalekém Žatci. Podbořanská Norma bude už třetím supermarketem ve městě. Své prodejny již tam mají také řetězce Penny a Billa.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se začal stavět třetí supermarket. Prodávat začne ke konci letošního roku

ČTĚTE TAKÉ: V centru Podbořan zřejmě vyroste bílá věž. Bude to nová část ZUŠ, cena je skoro 55 milionů

ČTĚTE TAKÉ: Rodiče Filipa z Rané, upoutaného na vozík, potřebují k převozu syna speciální auto. Přátelé pro rodinu pořádají sbírku, pomoci může každý

(na snímcích: současná podoba budoucí prodejny Norma v Podbořanech. Úplně dole je pohled zevnitř objektu při betonáži podlahy. Foto Václav Rajn /2/ a Libor Želinský /3/.)