V Podbořanech se staví třetí supermarket. Prodávat začne ke konci letošního roku

Podbořany – Lidé z Podbořan a okolí se mohou těšit na už třetí supermarket ve městě. Na východním okraji města u výjezdu na Očihov poblíž budovy městského úřadu začala stavba prodejny řetězce Norma. Podle současných předpokladů by měl nový obchod začít prodávat v závěru letošního roku a otevření se plánuje na dobu těsně před vánočními svátky.

Konstrukce budovy začne vyrůstat přibližně za měsíc

Stavba začala v květnu, v současnosti ještě probíhají úpravy terénu a zemní práce. Samotná budova začne postupně vyrůstat přibližně ve druhé polovině července, vysvětlil na dotaz naší redakce Ing. Václav Rajn ze stavební firmy Šilhánek a syn, která novou prodejnu v Podbořanech staví.

Sedmdesátitunový jeřáb, vrtná souprava…

„Teď děláme zemní práce spojené s navršením násypu. Původní svažitý pozemek se musí srovnat do požadované roviny. Probíhá také hloubení základů pro opěrnou stěnu,“ uvedl Václav Rajn. Na pozemku se pohybuje několik stavebních strojů, v budoucnu jich bude ještě více a stavba projde několika zajímavými momenty. „Budeme tu mít například sedmdesátitunový mobilní jeřáb, který pomůže sestavit železobetonovou opěrnou stěnu, nebo také vrtnou soupravu pro pilotové založení stavby,“ sdělil odborník pro přípravu staveb.

Prodejna má být otevřena těsně před Vánoci

Závěr stavby a kolaudace se předpokládá na přelom listopadu a prosince. Pokud stavba a další procesy půjdou podle předpokladů, obchod pro zákazníky poprvé otevře ještě letos, a to v předvánočním období. „Celková prodejní plocha bude mít přibližně 1100 m2, parkoviště u nové prodejny bude mít kapacitu 64 osobních aut,“ prozradil další zajímavosti Václav Rajn. Součástí stavby bude i úprava přilehlé křižovatky na okraji Podbořan, kde se rozdělují výjezdy ve směru na Blšany a Očihov. „Křižovatka se rozšíří, budou tam nové odbočovací pruhy a vyřešený i bezpečný sjezd do podbořanské Mírové ulice,“ vysvětlil.

Norma má v Evropě 1500 prodejen, jedna z nich je i v Žatci

Řetězec Norma má za sebou už více než padesátiletou historii. První prodejna pod tímto názvem byla otevřena v roce 1964 v německém Norimberku. V současnosti firma působí ve čtyřech zemích Evropy (Německo, Rakousko, ČR a Francie) a má kolem 1500 prodejen. V okrese Louny je jedna z nich i v Žatci, kde byla otevřena v roce 1997.

ČTĚTE TAKÉ: Investor má zájem postavit nákupní centrum v Postoloprtech. Město to odmítlo s odkazem na územní plán

ČTĚTE TAKÉ: Dočkáme se nákupního centra v Lounech? Jeden z obyvatel se ptal už podruhé. Na požadavku města to ale nezáleží, uvádí radnice

ČTĚTE TAKÉ: Kola, přilby a jdeme cvičit pravidla! Děti v Podbořanech mohou využívat nové dopravní hřiště

(na snímcích: zahájení stavby nové prodejny na okraji Podbořan. Foto: Václav Rajn a Libor Želinský)