Kola, přilby a jdeme cvičit pravidla! Děti v Podbořanech mohou využívat nové dopravní hřiště

Podbořany – Plná i přerušovaná čára, přechody pro chodce, kruhový objezd i několik desítek dopravních značek. Děti v Podbořanech mají k dispozici zbrusu nové dopravní hřiště. Díky tomu už nebudou muset cestovat kvůli praktickému nácviku dopravní výchovy do jiných měst.

Děti budou moci na hřiště i ve volném čase

Radnice nechala hřiště vybudovat v areálu Tatranu na ploše za kuželnou. V prvním plánu bude sloužit pro potřeby škol k dopravní výchově dětí a osvojování a používání znalostí o pravidlech silničního provozu přímo „v terénu“. Když ale školní výuka skončí, děti pod dohledem rodičů budou moci nové hřiště využívat i ve volném čase. „Děti budou moci s koloběžkami a koly dovádět na hřišti, rodiče si mohou zatím posedět s kávou z restaurace Kuželna a v klidu na ně zpovzdálí dohlížet,“ vysvětlil starosta Podbořan Radek Reindl. „Takto s tím počítáme, samozřejmě začne to platit až poté, kdy po ústupu pandemie vláda uvolní pravidla a definitivně povolí shromažďování, hromadné volnočasové aktivity i otevření restaurací. Jakmile začne normální život bez omezení, hned bude hřiště k dispozici pro děti a rodiny i ve volném čase,“ dodal.

Super, skvělé, těšíme se, píšou lidé na sítích

Lidé z Podbořan nápad a nové hřiště chválí, vyplývá z ohlasů na sociálních sítích. „Je to super, skvělý nápad. Moc se nám to líbí. Máme aspoň kde děti učit,“ napsal například František Houdek. „Je to perfektní,“ shodly se Jitka Tancíková i Lenka Balínová. „Skvělé, už se těšíme,“ pochválila i Jana Navrátilová.

V ČR je v současnosti kolem 220 dopravních hřišť

V České republice je dnes přibližně 220 dopravních hřišť. V Ústeckém kraji jich je aktuálně (už včetně Podbořan) jedenáct, vyplývá z údajů projektu BESIP, který je hlavním koordinačním subjektem bezpečnosti silničního provozu v ČR a tvoří samostatné oddělení ministerstva dopravy. Děti z Podbořan dosud měly nejbližší dopravní hřiště k dispozici v Žatci nebo v Kadani. „Děti jsou naší budoucností, ale zároveň patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Nejvhodnějším místem, kde je možné praktikovat dopravní výchovu, jsou bezpochyby dopravní hřiště,“ potvrzují stránky BESIP.

(snímek nahoře: nové dopravní hřiště v Podbořanech. Foto Radek Reindl)

ČTĚTE TAKÉ: Turisté by měli letos vyznačit novou trasu mezi Žatcem a zámkem Stekník

ČTĚTE TAKÉ: Kam na prvomájový výlet? Oblík se dostal mezi padesát tipů na nejzajímavější místa v ČR pro sváteční vycházku

ČTĚTE TAKÉ: Musíme postavit ještě tři sta sáhů a půl střevíce. Povodňová hráz v Oboře se budovala dva roky. Vydržela dodnes