Koupaliště v Podbořanech startuje sezonu! Pro návštěvníky otvírá v sobotu 11. června

Podbořany – Městské koupaliště v Podbořanech startuje novou sezónu. Děti i dospělí návštěvníci se mohou těšit na první otevření v sobotu 11. června. V areálu koupaliště na jižním okraji města navíc během jara přibyla řada nových prvků a vylepšení.

Voda je z vrtu v hloubce 70 metrů

„Koupaliště bude otevřené od soboty. Město ve spolupráci s provozovatelem nechalo areál trochu zmodernizovat, takže připraveny jsou například nové skluzavky, sprchy, pingpongové stoly a další vybavení. Vodu pro bazény čerpáme z vrtu, hlubokého 70 metrů,“ popsal některé ze zajímavostí Radek Reindl, starosta Podbořan.

Otevřeno každý den v čase 10.00-20.00

Otevření koupaliště potvrdil také Petr Ulke, provozovatel celého sportovního a rekreačního areálu. „Jsem rád, že po několika dnech čekání právě kvůli dokončování dodávky a instalace nových prvků můžeme nyní zahájit sezonu a přivítat na koupališti návštěvníky. Otevíráme v sobotu 11. 6., provozní doba je každý den od 10 do 20 hodin,“ uvedl Petr Ulke na dotaz naší redakce.

Na otvírací víkend je ohlášeno pěkné počasí

Na víkend je ohlášeno pěkné letní teplé a slunečné počasí, takže první dny provozu by se měly vydařit, o návštěvníky v Podbořanech asi nebude nouze. Jako první z městských koupališť v okrese Louny otevřelo koupaliště v Lounech hned od 1. června. Podbořanské koupaliště následuje jako druhé v pořadí a letní areál u řeky v Žatci má zahájit sezónu příští týden, někdy kolem 15. června.

(na snímku nahoře: areál koupaliště v Podbořanech připravený pro otevření. Vlevo v pozadí je nová žlutá skluzavka. Letos přibyly hned dvě – jedna pro děti a druhá pro větší návštěvníky. Foto Radek Reindl)

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Podbořanech otevře v průběhu příštího týdne, připraveny jsou nové dvě skluzavky

ČTĚTE TAKÉ: Venku je krásně, blíží se termíny otvírání koupališť. Některá startují už 1. června

ČTĚTE TAKÉ: Milovníci léta se dočkali. Koupaliště v Lounech otvírá hned od začátku června, k dispozici je nové hřiště pro děti i rozšířené občerstvení