Koupaliště v Podbořanech otevře v průběhu příštího týdne, připraveny jsou nové dvě skluzavky

Podbořany – Městské koupaliště v Podbořanech bude druhé v pořadí v okrese Louny, které zahájí novou sezonu a otevře areál s bazény k osvěžení pro návštěvníky. Stane se tak příští týden, který začne v pondělí 6. června. „Přesný den otevření v současné chvíli ještě nevím, ale určitě otevřeme v průběhu příštího týdne, nejpozději na víkend,“ uvedl v pátek (3.6.) na dotaz naší redakce Petr Ulke, provozovatel koupaliště v Podbořanech.

Malé děti i větší návštěvníci se mohou těšit na nové skluzavky

Provozovatelé ve spolupráci s městem se původně snažili nasměrovat termín otevření k 1. červnu, ale tyto plány se o několik dnů protáhly kvůli nutným pracím, jež se dokončují v areálu. „Na koupališti jsou nové atrakce, jedna velká skluzavka pro větší návštěvníky a jedna malá pro děti. Vše musí být naprosto v pořádku a bezpečné, v tuto chvíli probíhají nutné dokončovací práce a kontroly. Proto jsme museli termín o pár dní posunout, aby se vše dobře dokončilo a vyzkoušelo,“ vysvětlil Petr Ulke.

Teď se čeká ještě na dodávku nových sprch

Klouzačky nejsou jediné, přibyly také třeba nové obklady v bazénech a správci koupaliště nyní čekají ještě i na další prvky vybavení. „Teď aktuálně čekáme ještě na dodávku nových sprch. Příští týden však už určitě otevřeme. Přesný den teď ještě nedokážu uvést, ale zveřejníme ho potom s předstihem na stránkách města i koupaliště,“ sdělil Petr Ulke.

Zajímavostí v Podbořanech je letní promítání i nový kemp hned vedle koupaliště

Jako první v okrese Louny letos otevřelo městské koupaliště v Lounech, a to od středy 1. června. Koupaliště v Podbořanech bude následovat po neděli a koupaliště v Žatci se přidá kolem 15. června. Podbořanské koupaliště nabízí přes léto ještě jednu zajímavost – během prázdnin se v jeho areálu večer po setmění promítají filmy ve stylu „letního kina“, vždy přibližně jednou za týden. Turisté nebo jiní návštěvníci ze vzdálenějších míst se mohou v sousedství koupaliště rovnou i ubytovat – a to v kempu, vybudovaném a otevřeném zhruba před třemi roky. V Podbořanech tak je možné strávit i část letní dovolené v tábornickém, kempinkovém a sportovním duchu.

(na snímku nahoře: koupaliště v Podbořanech v minulých letech. Foto archiv koupaliště)

ČTĚTE TAKÉ: Venku je krásně, blíží se termíny otvírání koupališť. Některá startují už 1. června

ČTĚTE TAKÉ: Milovníci léta se dočkali. Koupaliště v Lounech otvírá ve středu a na neděli připravilo velký zábavný den pro děti i dospělé

ČTĚTE TAKÉ: Nad Normou začíná sloužit nová plocha pro přistání vrtulníků. Lidem z Podbořan může pomoci zachránit životy