Křižovatky budou bezpečnější. Nové značky omezí rychlost u odboček na Smolnici a Stebno

Lounsko, Podbořansko – Křižovatky dvou rychlostních silnic s odbočkami do obcí v okolí by na dvou místech okresu Louny měly být bezpečnější. Krajský úřad na nich nechá omezit rychlost a zřídit nové dopravní značení s větším počtem značek a varovných prvků. Konkrétně jde o odbočky do Smolnice u Loun z hlavního tahu Chomutov – Louny – Praha a do Stebna u Kryr na Podbořansku z hlavní silnice Karlovy Vary – Praha.

Jde o místa s častými nehodami

Změny oznámil Krajský úřad Ústeckého kraje ve vyhlášce, zveřejněné v tomto týdnu. V obou případech jde o místa s častým výskytem dopravních nehod. Změny mají vést ke zvýšení bezpečnosti na obou hlavních silničních tazích v místech uvedených odboček.

Maximální rychlost: 70 km/h

Situace na obou křižovatkách bude upravena téměř totožně. Maximální rychlost na hlavních tazích bude omezena na 70 km/h, v obou úsecích přibudou nové dopravní značky, jak svislé, tak i vodorovné. Na hlavní komunikaci silničáři v úseku před křižovatkou z obou stran namalují několik směrových šipek upozorňujících na možnost odbočení i na blížící se vedlejší silnici. Samostatný odbočovací pruh se dělat nebude.

Dopravní policisté změny odsouhlasili

Změny na křižovatkách zajistí během příštích několika týdnů Ředitelství silnic a dálnic ČR. K navrhovaným úpravám už vydala souhlas i Policie ČR.

ČTĚTE TAKÉ: U Smolnice vzniknou dvě nová odpočívadla s WC, lavičkami, parkovištěm. Úřady zahájily územní řízení

ČTĚTE TAKÉ: Bouračka s policistou při otáčení auta v koloně. Teď už je problémový most na cestě Louny – Praha volně průjezdný

ČTĚTE TAKÉ: Za pár měsíců začne stavba obchvatu a mostu přes údolí Žiželic. O zakázku se hlásí sedm firem

ČTĚTE TAKÉ: Šikovná Pavla založila petici a přispěla ke stavbě kruháku v Žatci. A pak – odstěhovala se do Zlína

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)