Nová tribuna se už těší na fanoušky. Práce na stadionu mají být hotové do léta

Žatec – Nová tribuna pro fanoušky fotbalu v Žatci, jejíž výstavba na stadionu u Ohře se připravovala od roku 2014, už dostává svou finální podobu. Oblouková střecha má pěkně zelenou barvu, tento týden pod ní přibyl i velký nápis s názvem domácího klubu – FK Slavoj Žatec.

Fanoušci se neměli při dešti kam schovat sedm let

Až opět začne sezona zápasů, příznivci fotbalu se tak konečně budou mít znovu kde schovat, když začne pršet. Zastřešená tribuna na fotbalovém stadionu FK Slavoj Žatec zcela chyběla od léta 2014. Tehdy město nechalo zbourat starou tribunu kvůli jejímu havarijnímu stavu, ale cesta ke stavbě nové trvala dlouhých sedm let.

Tribuna je součástí větších úprav celého sportovního areálu

Na stadionu v současnosti probíhají větší úpravy s celkovou investicí kolem sedmnácti milionů korun. Stavba nové tribuny je jejich součástí. Pracuje se však i na proměně hrací plochy, branek, střídaček a dalšího vybavení. Mezi řekou a hřištěm už také v závěru loňského podzimu vyrostl zbrusu nový zděný plot. „Travnaté hřiště s novým povrchem bude mít po modernizaci automatické zavlažování, nové branky, střídačky, oplocení,“ popsal už loni v létě Pavel Maňák, sekretář FK Slavoj Žatec.

Žatecký A tým teď má azyl v Blšanech, ale soutěž se možná ani nedohraje

Fotbalisté žateckého A týmu na podzim hráli své domácí mistrovské zápasy ve sportovním areálu v nedalekých Blšanech. Stejný „azyl“ mají domluvený i pro jarní část sezony. V současnosti ale není jisté, zda se celý současný ročník nižších fotbalových soutěží včetně krajského přeboru, kde hraje Slavoj Žatec, vůbec dokončí, protože v říjnu byl přerušený kvůli Covid-19 a ani v současnosti zatím není epidemiologická situace lepší.

Na modernizaci stadionu dostalo město dotaci od ministerstva

S rekonstrukcí fotbalového areálu v Žatci výrazně pomohla dotace od ministerstva školství z programu na sportovní projekty. Z uvedených 17 milionů korun tak ministerstvo pošle městu 70 % této částky. Všechny práce na stadionu mají stanovený termín dokončení do závěru června. Nová tribuna i celé hřiště v nové podobě tak začnou sloužit fanouškům i sportovcům přibližně od srpna, kdy obvykle startuje nový ročník fotbalových soutěží.

ČTĚTE TAKÉ: Na stadionu vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu

ČTĚTE TAKÉ: Nová kuželna v papírnách, šatna pro nohejbalisty. Rada města doporučila schválit dva nové sportovní záměry

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu za 50 milionů. V Postoloprtech už vybrali firmu

(na snímcích: nová tribuna na stadionu v Žatci, foto Libor Želinský)