V Lounech vzniká nové očkovací centrum. Provoz pro veřejnost zahájí od března

Louny – V Lounech bude otevřeno nové očkovací centrum proti Covid-19. Umístěno bude v areálu společnosti Nemocnice AGEL Louny. Provoz pro veřejnost zahájí na začátku března.

Sídlo v budově bývalého příjmu do LDN

Na zřízení a otevření centra se dohodli v závěru ledna zástupci města, Ústeckého kraje i Nemocnice AGEL Louny. Očkovací centrum bude sídlit v budově bývalého příjmu u léčebny dlouhodobě nemocných. Nemocnice zajistí potřebné prostory, zdravotnický materiál a technické zabezpečení, město Louny pomůže při hledání zdravotnického a administrativního personálu – tak zněla základní dohoda při přípravě nového očkovacího centra.

Původní seznam s městem Louny nepočítal

„V původním seznamu očkovacích center se s městem Louny vůbec nepočítalo. Chtěl bych velmi poděkovat všem lidem a spolupracovníkům, kteří pomohli se zřízením nového centra v Lounech. Teď už máme připravené prostory i personál a čekáme jen na dodávku vakcín. Pak hned můžeme začít očkovat seniory a zdravotníky. Předpokládáme, že od března se rozjede i očkování pro veřejnost, pro lidi z Loun i okolních obcí,“ uvedl starosta Loun Pavel Janda.

Dobrá spolupráce města, kraje i soukromého sektoru

Spokojený byl i místostarosta města Milan Rychtařík, který se všech důležitých jednání rovněž účastnil. „Jsem velice potěšen, že se nám podařilo zajistit otevření očkovacího centra v Lounech a naši obyvatelé tak nebudou muset za očkováním jezdit do jiných měst. Podařilo se dosáhnout skvělého výsledku při spolupráci města, kraje a soukromého sektoru. Moc děkuji všem kolegům za pomoc,“ uvedl místostarosta, který je i předsedou výboru pro zdravotnictví v zastupitelstvu Ústeckého kraje.

Hlavní lékař centra bude Karel Horáček

Hlavním lékařem nově vzniklého očkovacího centra v Lounech bude MUDr. Karel Horáček. Lidé se na očkování mohou přihlásit přes webové stránky ministerstva zdravotnictví, mohou si tam vybrat termín i konkrétní místo, které jim nejlépe vyhovuje například z hlediska jejich bydliště. V současnosti se v ČR k registraci přihlašují senioři ve věku nad 80 let, další kategorie budou následovat později. Město Louny k novému očkovacímu centru vytvořilo i webové stránky, kde najdou zájemci všechny potřebné informace. Prohlédnout si je můžete ZDE.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Tři linky pro pomoc seniorům s očkováním v Lounech: za první dva dny je využily dvě desítky lidí

ČTĚTE TAKÉ: Karanténa skončila, za dědy a babičkami už zase mohou chodit návštěvy. O svátcích to nešlo

ČTĚTE TAKÉ: Nákaza uzavřela oddělení radnice v Lounech. Pasy a občanky teď budou k vyzvednutí v Žatci