Zemřel doktor Ivan Havlíček. Byl to historicky první senátor za okresy Louny a Rakovník

Lounsko, Rakovnicko – Ve věku 78 let zemřel v závěru listopadu RNDr. Ivan Havlíček. Byl to historicky první senátor, zastupující okresy Louny a Rakovník v horní komoře Parlamentu ČR. Senát vznikl po novelizaci Ústavy ČR od roku 1996 a Ivan Havlíček byl jeho členem v letech 1996-2002.

Čest jeho památce

O úmrtí informoval MUDr. Ivo Trešl, lékař z Rakovníka a současný senátor za volební obvod Louny, jejž tvoří společně okresy Louny a Rakovník. „Po dlouhé a těžké nemoci odešel z tohoto světa RNDr. Ivan Havlíček, CSc., který byl v letech 1996 až 2002 senátorem za obvod Louny. Čest jeho památce,“ napsal Ivo Trešl.

Fyzik a vědecký pracovník

Ivan Havlíček byl zvolen do Senátu za ČSSD, ve volbách v roce 1996 spolu s ním v závěrečném kole kandidoval tehdejší místostarosta Žatce Karel Suchopárek. Havlíček byl ve finální volbě úspěšnější a o dva roky později už jako senátor byl zvolen rovněž i do funkce místopředsedy Senátu. V profesním životě mimo politiku byl fyzik a vědecký pracovník. Vyučoval také studenty na vysoké škole v Praze. Poslední rozloučení s Ivanem Havlíčkem se uskuteční 6. prosince v Praze – Strašnicích.

Letos zemřel i druhý senátor za obvod Louny Miloslav Pelc

V letošním roce shodou okolností zemřel také Miloslav Pelc, který Ivana Havlíčka vystřídal v křesle senátora jakožto druhý senátor, zvolený za volební obvod Louny. Pelc byl zvolený za ODS a senátorem byl v letech 2002-2008. Předtím byl dvanáct let starostou Nového Strašecí. Miloslav Pelc zemřel letos v červnu také ve věku 78 let.

(na snímku nahoře: vzpomínka na Ivana Havlíčka, smuteční oznámení a květina. Foto Ivo Trešl)

ČTĚTE TAKÉ: Zemřel Oldřich Pelčák. Dlouhá léta pracoval na letišti v Žatci a málem se dostal i do kosmu