Rozsvěcování stromů bude pokračovat i v neděli – na řadě jsou Žatec a Podbořany

Žatec, Podbořany – Po Lounech a Postoloprtech, kde se centra měst a vánoční stromy rozzářily již v sobotu navečer, jsou na druhou polovinu víkendu připraveny další dvě oblíbené adventní slavnosti také v Žatci a v Podbořanech. Předvánoční jarmarky s kulturním programem proběhnou v obou městech v neděli (3.12.), kdy začíná advent. Vánoční stromy na náměstí Svobody i na Masarykově náměstí se rozsvítí i v podobném čase – na obou místech kolem 18. hodiny.

Svařák, punč, grog…

V Podbořanech na náměstí TGM začíná program ve 13 hodin a v Žatci na náměstí Svobody to bude ve 14 hodin. V obou městech se nejprve „rozjedou“ staročeské trhy se stánky, svařákem, punčem, medovinou, grogem a dalšími tekutinami pro zahřátí. Pak bude následovat i kulturní a společenský program.

Hudebníci i obří štola

V obou městech budou zpívat děti ze škol a školek, potom i dospělí hudebníci, v Žatci například Jakub Machulda a skupina Little Bit Band, v Podbořanech kapela Jih Band. Zajímavostí v Podbořanech bude ochutnávka obří, více než desetimetrové vánoční štoly, upečené podle německých tradic.

Deset, devět, osm, sedm…

Před 18. hodinou popřejí všem návštěvníkům a obecně všem lidem hodně zdraví, spokojenosti a krásný předvánoční čas faráři otec Marek Vilém Štěpán z Liběšic a otec Alexander Siudzik z Podbořan, společně se starosty obou měst. A potom už začne odpočítávání posledních vteřin před rozsvícením vánočního stromu, který pak na více než měsíc vytvoří každovečerní pěknou sváteční atmosféru na zářícím žateckém i podbořanském náměstí. Přijďte se podívat!

(ilustrační foto nahoře: zářící předvánoční náměstí v Žatci v minulých letech, foto Libor Želinský)