Přijďte si zahrát! Kuželna v Podbořanech po řadě měsíců obnoví nabídku využití pro veřejnost

Podbořany – Kdo si rád amatérsky a jen tak pro zábavu občas s kamarády zahraje kuželky, ten si přijde na své v Podbořanech. Podbořanská kuželna ve sportovním areálu „na Tatranu“ se totiž od tohoto týdne po delší pauze znovu otevře k možnosti využití i pro veřejnost. Zájemci nyní budou mít možnost využívat dráhy v kuželně vždy každou středu od 16 hodin. Pokud by zájem lidí byl velký, město jako provozovatel kuželny může přidat k využívání veřejnosti případně i ještě nějaký další den v týdnu, informovala Andrea Kuďousková, jednatelka společnosti Městské služby Podbořany.

Od počátku covidu byla kuželna pro veřejnost zavřená, teď se to změní

Kuželnu v Podbořanech v posledních měsících využívali jen aktivní sportovci – členové kuželkářského klubu. Pro „amatéry“ byla k dispozici v minulosti také, podobně jako nyní to bylo jeden den v týdnu. Od vypuknutí epidemie Covid-19, která přišla do ČR poprvé na jaře 2020 a pak se během uplynulých dvou let několikrát vracela v opakovaných vlnách, však zůstala kuželna až do současnosti pro veřejnost uzavřena. Nabídku obnoví tento týden, ve středu 14. září. „Kuželna bude pro veřejnost k dispozici každou středu, vždy od 16 do 20 hodin,“ upřesnila Andrea Kuďousková.

Lidé budou moci chodit si zahrát vždy ve středu

Cena za pronájem jedné kuželkářské dráhy není vysoká, činí 150 Kč za hodinu. Pro zájemce je nejlepší, když si dráhu a požadovaný čas předem telefonicky rezervují (na čísle 775 996 930). Při sportování a zábavě si mohou lidé na místě i dát něco k osvěžení. Dřívější restaurace „Kuželna“ v plném provozu sice zatím není, ale na místě funguje menší „stánek“ s občerstvením. „Obnovení provozu restaurace také postupně připravujeme, chceme prostory časem nabídnout i jako možnost pro pořádání oslav, rautů, narozenin a podobně, což někteří lidé v Podbořanech dříve také rádi využívali,“ uvedla ředitelka.

Město schválilo dotaci pro kuželkářský klub

Kuželna v Podbořanech je nejmodernější typ tohoto sportoviště v okrese Louny, má čtyři dráhy, objekt je starý přibližně dvacet let. Vlastníkem je město Podbořany, provoz objektu zajišťuje společnost Městské služby Podbořany, která podobně spravuje i nedávno postavenou a otevřenou městskou sportovní halu. Kuželnu ke své sportovní činnosti využívá klub SKK Podbořany. Zastupitelstvo města schválilo na konci srpna pro klub dotaci 125 tisíc korun na činnost.

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Tenisté v Podbořanech budou mít čtvrtý kurt. Brzy se otevře i nová sportovní hala a nové kluziště

ČTĚTE TAKÉ: Statečný bojovník Sámo, chytrá sova, lišácký Stromovous. Vrchol Rubínu ozdobily nové zajímavé sochy

ČTĚTE TAKÉ: Obří hrací kostky nebo karty. V Podbořanech vzniklo nové dětské hřiště, největší ve městě, a má zajímavou podobu

(na snímcích: kuželna v Podbořanech a úplně dole jsou podbořanští kuželkáři a diváci na jednom ze sportovních utkání v kuželně na archivním snímku. Foto SKK Podbořany a Libor Želinský)