Obří hrací kostky nebo karty. V Podbořanech vzniklo nové dětské hřiště, největší ve městě, a má zajímavou podobu

Podbořany – Devítimetrový tobogán s vizáží obřích hracích kostek, zastíněný altánek s lavičkami k posezení pro rodiče či prarodiče s ozdobami ve stylu velkých hracích karet, lanové centrum, velmi mnoho prolézaček, houpaček a dalších atrakcí pro děti a rodiny – to vše nabízí nové rozlehlé moderní dětské hřiště v podobě menšího zábavního parku, které během jara a léta vzniklo v Podbořanech v parčíku při cestě na Hlubany. Město za herní areál pro děti zaplatilo více než 7 milionů korun, malí i velcí návštěvníci si ho poprvé budou moci vyzkoušet tento víkend – v neděli 28. srpna.

Hřiště se otvírá v neděli, město připravilo zábavný program

Pro slavnostní otevření dětského hřiště připravilo město ve spolupráci s dalšími pořadateli na neděli i doprovodný zábavný program, v němž vystoupí například hudební skupina Maxíci nebo zpěvačka Leona Šenková. Zábava k otevření hřiště je připravena od 13.30 do 17 hodin. Vstup je bezplatný, děti budou mít občerstvení zdarma, v 16 hodin si budou moci i zaskákat v hasičské pěně.

Radnice zaplatila za hřiště 7,5 milionu korun

Nové hřiště vzniklo v parčíku pod železničním viaduktem, vedle nedávno otevřeného oválu pro cyklisty a in-line bruslaře. „Za vybudování nového dětského hřiště zaplatilo město odborné firmě zhruba 7,5 milionu korun. Věříme, že se bude dětem líbit a že ho budou rodiny hojně využívat,“ uvedl starosta Podbořan Radek Reindl. Herní areál vytvářeli pracovníci firmy na místě od května. „Pozemek původně patřil církvi, naše město se snažilo získat ho do majetku přibližně patnáct let. Jsem rád, že se to podařilo. Naším cílem bylo park a odpočinkové místo v Podbořanech dál rozvíjet a nabídnout využití pro rodiny s dětmi,“ vysvětlil starosta.

V parku občas řádí vandalové, městská policie dostane za úkol zvýšený dohled

V parku ovšem občas řádí vandalové, nedávno rozbili například dendrofon, předtím také sluneční hodiny. Chystá se město nové dětské hřiště nějak zabezpečit proti těmto případným útokům nebo ničení, například kamerami, nebo oplocením a zamykáním třeba na noc? „Se zamykáním zatím nepočítáme, ale městská policie tam bude dělat zvýšený dohled,“ uvedl na dotaz naší redakce starosta. Podle něj je nyní aktuálně v Podbořanech přibližně osmnáct menších dětských hřišť. Tento nový areál bude největší z hlediska plochy i počtu herních atrakcí.

ČTĚTE TAKÉ: Statečný bojovník Sámo, chytrá sova, lišácký Stromovous. Vrchol Rubínu ozdobily nové zajímavé sochy

ČTĚTE TAKÉ: Kola, přilby a jdeme cvičit pravidla! Děti v Podbořanech mohou využívat nové dopravní hřiště

ČTĚTE TAKÉ: Nové hřiště v Žiželicích je hotové. Děti ho dostanou jako dárek při nedělním dětském dnu

(na snímcích: zbrusu nové dětské hřiště v Podbořanech krátce před otevřením. Foto Libor Želinský)