Plavecká hala obnovila provoz. Za prvních šest dní přišlo více než 600 návštěvníků

Louny – Plavecká hala v Lounech je od minulého týdne znovu otevřená a jen za prvních šest dní po obnovení provozu si do ní přišlo zaplavat více než šest set návštěvníků. Blíží se i termín brzkého otevření letního koupaliště. V pondělí se ještě čekalo na výsledky rozborů vody, v úterý už bylo jasněji: koupaliště poprvé otevře ve středu 16. června.

Zájem lidí je velký, a tak bazén prodloužil otvírací dobu

Informovala o tom Andrea Kuďousková, ředitelka Lounské správy plaveckých areálů (LSPA). „Od úterý 8. června, kdy byl bazén v souladu s nařízeními vlády znovu otevřen, až do neděle jsme přivítali už přes 600 návštěvníků. Jsme rádi, že k nám lidé chodí, máme radost z velkého zájmu o plaveckou halu. Proto jsme od tohoto týdne i prodloužili otvírací dobu, aby lidé mohli halu a bazén co nejvíce využít,“ uvedla ředitelka.

Dlouhá pauza trvala skoro osm měsíců

Od pondělí 14. června je tak plavecká hala otevřena pro návštěvníky každý den od 10 do 21 hodin. V úterý dokonce otvírá už v šest, a to pro zájemce o tzv. ranní plavání, které probíhá od 6 do 8 hodin. V areálu plavecké haly už je v provozu i sauna, a to vždy od 12 do 21 hodin. Moderní plavecká hala za 218 milionů korun byla v Lounech dostavěna a poprvé otevřena loni v září. V provozu ale byla jenom jeden měsíc a potom zase od poloviny října musela zavřít kvůli bezpečnostním pravidlům proti šíření epidemie Covid-19. Teď obnovila svou činnost po téměř osmi měsících.

Koupaliště otevře ve středu 16. června

Lidé se ptají i na otevření areálu městského koupaliště, které provozuje rovněž LSPA. Přibližně od středy tohoto týdne mají podle meteorologů nastoupit první letošní tropická vedra, a tak mnozí milovníci léta se na návštěvu koupaliště už těší. „Prosím, kdy bude otevřeno?“ ptal se například David Uldrych z Loun. „Čekáme už jen na výsledky rozborů vody, snad v pondělí dorazí, a když bude vše v pořádku, během týdne budeme moci otevřít,“ uvedla Andrea Kuďousková. V úterý už bylo jasněji: „Vzorky přišly, kvalita vody je v pořádku. Koupaliště poprvé otevře ve středu 16. června,“ upřesnila ředitelka LSPA. Areál bude teď otevřen až do konce prázdnin, každý den od 10 do 20 hodin.

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci v nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Lounech i Žatci se připravují na otevření. V obou areálech budou na začátku léta probíhat i stavební práce

(na snímcích: děti z Mateřské školy Veltěže navštívily plaveckou halu v Lounech v pondělí 14. června. Foto: Lounská správa plaveckých areálů)