Koupaliště v Žatci jako první oznámilo termín otevření: milovníci léta mohou přijít už v pátek

Žatec – Koupaliště v Žatci jako první z měst v okrese Louny oznámilo jasný termín zahájení provozu a nové sezony. Pro návštěvníky letos poprvé otevře tento týden v pátek, tedy 18. června.

Každý den 9-20 hodin

Areál bude otevřený až do konce letních prázdnin každý den od 9 do 20 hodin. Uzavřen zůstane jen v případných chladných a deštivých dnech, kdy denní teploty nevystoupí nad 20 stupňů.

Děti, senioři, studenti a ZTP mají slevu

Základní celodenní vstupné pro dospělého návštěvníka je 60 korun a pro dítě do 15 let 40 korun. Senioři nad 65 let, studenti a návštěvníci s průkazem ZTP mají zlevněnou sazbu také 40 korun. Pokud přijde na koupaliště celá rodina ve složení dva dospělí a dvě děti do 15 let, zaplatí všichni dohromady tzv. rodinné vstupné 150 Kč, což také vyjde levněji, než pokud by platili jednotlivě.

V areálu se staví ještě jeden bazén

V první polovině sezony bude pohyb po areálu koupaliště omezen kvůli probíhající stavbě nového bazénu pro děti ve věkové skupině 5-8 let. Tato stavba by měla skončit nejpozději v červenci.  „Prostor stavby začíná blízko u dětského minibazénu pro batolata, který bude v provozu, ale vše na místě přizpůsobíme tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost návštěvníků,“ uvedl už v květnu ředitel Technické správy města Žatce Andrej Grežo.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Lounech i Žatci se připravují na brzké otevření. V obou areálech budou na začátku léta probíhat i stavební práce

ČTĚTE TAKÉ: Na koupališti má vzniknout nový bazén pro děti za 19 milionů. Rozhodovat o něm budou zastupitelé

ČTĚTE TAKÉ: Stínící plachty, nové herní prvky. Maminka čtyř dětí navrhla změny v oblíbeném areálu za koupalištěm v Žatci