Nový supermarket Norma v Žatci: samotná stavba začne zřejmě na podzim, říká šéf

Žatec – Nový supermarket řetězce Norma, který má vzniknout v Žatci v nové lokalitě Na Homoli v oblasti poblíž kasáren, je nyní stále ještě ve fázi příprav a projektování. Stavět se začne podle současných odhadů až přibližně na podzim. Na dotaz naší redakce to uvedl Michal Schwarzkopf, vedoucí oddělení expanze v pražském ústředí společnosti Norma.

Dokončuje se přípravná činnost a bude se hledat dodavatel stavby

„Mohu potvrdit, že pracujeme na záměru postavit a pro zákazníky otevřít novou prodejnu Norma v Pražské ulici v Žatci. Chceme záměr naplnit v co nejkratším termínu. Aktuálně stále ještě probíhá projektování, inženýrská a přípravná činnost. Ještě nemáme stavební povolení a nebyl vybrán zatím ani dodavatel stavby. Všechno to pár měsíců potrvá, ale předpokládám, že letos na podzim už by mělo být informací více a stavba už by se měla i rozjet,“ popsal pro naši redakci Michal Schwarzkopf.

Jednu starší prodejnu už Norma v Žatci má

Nový supermarket řetězce Norma bude postaven v nově vznikající čtvrti s bydlením i obchody, která vzniká na konci Pražské ulice u křižovatky s odbočkou na Bezděkov poblíž kasáren a malé čerpací stanice. Řetězec Norma přitom v Žatci už jednu svou prodejnu má, a to v Husově ulici na sídlišti Jih 3. V celé ČR je přibližně padesát prodejen Norma a v Ústeckém kraji jich je sedm včetně starší prodejny v Žatci. Nejnovější v rámci Ústeckého kraje je prodejna, kterou Norma otevřela v prosinci 2021 na okraji Podbořan poblíž tamního městského úřadu.

Z křižovatky vznikne kruhový objezd

Opatření související se stavbou budoucího obchodu vydala již letos v lednu žatecká radnice ve veřejné vyhlášce, a to zejména v souvislosti s dopravním provedením a značením na okolních komunikacích, tak aby provoz v místě byl co nejbezpečnější. Celá křižovatka u kasáren bude letos do konce léta přestavěna na kruhový objezd a jeden z jeho výjezdů povede právě k novému supermarketu.

(ilustrační foto nahoře: prodejna Norma v blízkých Podbořanech. V Ústeckém kraji je zatím nejnovější, ale chystaný obchod v Žatci ji v tomto označení za pár měsíců předstihne. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: V Žatci se začne stavět druhá prodejna řetězce Norma. Vznikne u křižovatky s odbočkou na Bezděkov

ČTĚTE TAKÉ: U kasáren v Žatci vznikne nový kruhový objezd. Bude už osmý ve městě

ČTĚTE TAKÉ: Na cestě k řece v Žatci už slouží lidem nové zábradlí. Pomůže proti uklouznutí hlavně v zimě a vymysleli ho sami obyvatelé města