V Žatci se začne stavět druhá prodejna řetězce Norma. Vznikne u křižovatky s odbočkou na Bezděkov

Žatec – V Žatci vznikne druhá prodejna řetězce Norma. Supermarket se v průběhu roku začne stavět v oblasti u Pražské ulice a odbočky směrem na Bezděkov, kde vyrůstá nová obytná a rozvojová zóna, z níž bude časem nová čtvrť města s názvem Na Homoli. Ve stejné lokalitě vznikne také nový velký kruhový objezd.

Jedna prodejna Normy už v Žatci je – v Husově ulici

Obchodní řetězec Norma už jednu svou prodejnu v Žatci má, a to v Husově ulici na sídlišti Jih 3. Ta je v provozu již více než dvacet let – od roku 1997. V prosinci 2021 otevřela Norma také svou zbrusu novou prodejnu v Podbořanech. Podbořanský objekt, postavený podle moderních postupů a se snahou o nízkou náročnost na spotřebu tepla a energií, je aktuálně nejnovější prodejnou tohoto řetězce v Ústeckém kraji. Teď se připravuje stavba další moderní prodejny v Žatci.

Na křižovatce u kasáren vznikne velký kruhový objezd

Nová prodejna Normy se začne stavět v „cípu“ mezi ulicemi Pražská a K Bezděkovu. Je to na východním okraji města u výpadovky směrem na Trnovany, Drahomyšl a Louny, poblíž jsou také kasárna vojáků a benzinová čerpací stanice u křižovatky s odbočkou na Bezděkov. Tato křižovatka bude v průběhu letošního roku přestavěna na kruhový objezd. Součástí chystané stavby nového supermarketu je i vybudování většího parkoviště pro zákazníky budoucí prodejny a účelové komunikace kolem prodejního objektu sloužící pro zásobování či jiné nutné zásahy. Investorem těchto částí stavby bude rovněž řetězec Norma.

Souhlas ke stavbě dalo město a ke komunikacím v okolí i dopravní policie

Opatření související se stavbou určila a schválila nyní v lednu žatecká radnice ve veřejné vyhlášce. Souhlas vydala také Policie ČR, její dopravní inspektorát Louny, která se vyjadřovala zejména k chystanému dopravnímu provedení a značení na okolních komunikacích.

V Ústeckém kraji je sedm prodejen Normy, nejnovější je v Podbořanech

Aktuálně má Norma kolem 1500 svých prodejen v různých zemích Evropy. Z nich je 1300 v Německu, kde firma i vznikla. V ČR je nyní rovných padesát prodejen, z toho v Ústeckém kraji jich Norma provozuje sedm včetně Žatce a zmiňovaných Podbořan. Stavba prodejny v Podbořanech začala v květnu 2021 a v prosinci téhož roku již nový obchod uvítal první zákazníky. Stejně tak start nové prodejny na konci Pražské ulice v Žatci se předpokládá za několik měsíců po zahájení stavby.

(ilustrační foto nahoře: prodejna Normy v Podbořanech, která byla otevřena v roce 2021. Je to aktuálně nejnovější prodejna tohoto řetězce v Ústeckém kraji. Teď se chystá další stavba v Žatci. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: U kasáren v Žatci se začne stavět nový kruhový objezd. Bude už osmý ve městě

ČTĚTE TAKÉ: Důležitá křižovatka u Tesca v Žatci se začne přestavovat kvůli bezpečnosti. Místo kruhu bude mít ovál s pěti výjezdy

ČTĚTE TAKÉ: Prodejna Norma v Podbořanech je hotová. Lidé ji mohou poprvé vyzkoušet od 9. prosince