Prodejna Norma v Podbořanech je hotová. Lidé ji mohou poprvé vyzkoušet od 9. prosince

Podbořany – Lidé v Podbořanech, kteří rádi nakupují, se už mohou těšit na brzké otevření nového supermarketu ve městě. Prodejna řetězce Norma, která od léta vyrostla v Mírové ulici naproti městskému úřadu, je již hotová a zkolaudovaná. Termín otevření je skutečně za dveřmi: první návštěvníci si budou moci nákupy v nové prodejně vyzkoušet za týden, ve čtvrtek 9. prosince.

Otevřeno bude každý den v čase 7-20 hodin

„Prodejnu v Podbořanech budeme otevírat pro veřejnost 9. prosince. Prodejní doba pak bude od pondělí do neděle vždy od 7 do 20 hodin,“ uvedla na dotaz naší redakce Hana Koukolíková z vedení společnosti Norma v Praze.

Stavba začala letos v květnu, v místě je i širší křižovatka

Práce na pozemku, vedoucí ke stavbě nynějšího supermarketu, začaly letos na konci května. Samotná prodejna má plochu kolem 1100 čtverečných metrů, součástí areálu je i parkoviště s kapacitou přes 60 osobních aut. Stavební firma upravila i další místa v okolí, například rozšířila přilehlou křižovatku u výjezdu z Podbořan směrem na Očihov a Blšany. „Vozovka byla rozšířena a ve směru od Očihova byl přidán nový odbočovací pruh pro odbočení doleva právě do Mírové ulice a k Normě,“ vysvětlil už dříve Václav Rajn ze stavební firmy Šilhánek a syn. Průjezd křižovatkou by tak měl být plynulejší a bezpečnější i po otevření prodejny, až se v místě zvýší hustota aut a provozu.

V ČR má Norma 50 prodejen a v Evropě 1500

V Podbořanech jsou v současnosti v provozu už tři supermarkety s větší prodejní plochou (Billa, Penny, Coop – bývalý Rubín), Norma bude čtvrtá. Řetězec Norma vznikl v Německu, aktuálně má v Evropě kolem 1500 prodejen, zejména v Německu, Rakousku a Francii. V České republice provozuje Norma v současnosti přibližně padesát prodejen. Kromě nově otvíraných Podbořan je další z nich i v nedalekém Žatci.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech pokračuje stavba prodejny Norma. Lidé už mohou vidět konstrukci budovy

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se staví třetí supermarket. Prodávat začne ke konci letošního roku

ČTĚTE TAKÉ: Dočkáme se nákupního centra v Lounech? Jeden z obyvatel se ptal už podruhé. Na požadavku města to ale nezáleží, uvádí radnice

(na snímcích: nová prodejna Norma v Podbořanech krátce před otevřením. V záběrech je vidět i blízkost městského úřadu a nově vyznačené odbočovací pruhy na rozšířené křižovatce. Foto Libor Želinský)