Neobvyklá mikulášská nadílka. Děti dostanou balíček v lounské plavecké hale

Louny – Přichází víkend s mikulášskou nadílkou, očekávaný hlavně dětmi. Mikuláš s čertem a někde i s anděly budou rozdělovat balíčky se sladkostmi při hromadné nadílce například v Žatci, Nepomyšli, Cítolibech nebo i na dalších místech. Jedno rozdávání však bude přece jen trochu méně obvyklé: bude se odehrávat ve sportovním a „mokrém“ prostředí plavecké haly v Lounech. Naštěstí ne přímo ve vodě, díky čemuž neutrpí kvalita předávaných dárků, ale děti dostanou své balíčky hned u vstupu do objektu plavecké haly.

Nadílka u bazénu od 17 do 19 hodin

Nadílka proběhne v sobotu 4. prosince od 17 do 19 hodin. „Každé dítě, které v tuto dobu přijde do haly, dostane u vstupu mikulášský dárek,“ informoval Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů. Děti musí přijít v doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby, všichni návštěvníci musí dodržet aktuální bezpečnostní a hygienická pravidla proti šíření epidemie Covid-19. „Přijďte si s dětmi v sobotu zaplavat, protáhnete se a malí návštěvníci pak ještě dostanou malé překvapení,“ zve zájemce o plavání a zejména rodiny s dětmi vedení lounského bazénu.

Předškoláci se v týdnu vydali i na kurzy plavání

Plavecká hala vychází dětem vstříc i průběžně během celého roku. Tento týden v bazénu například začal kurz plavání pro děti z mateřských škol, zúčastnilo se ho několik desítek předškoláků třeba z MŠ Fügnerova a MŠ Mateřinka. Děti dorazily v zimních kabátech a tlustých čepicích, které pak v šatně vyměnily za gumové koupací, a hurá do vody. Někteří účastníci se možná do haly s nadšením vrátí i v sobotu pro svůj mikulášský balíček.

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci ve zbrusu nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: Plavecká hala obnovila provoz po osmi měsících. Za prvních šest dní přišlo více než 600 návštěvníků

ČTĚTE TAKÉ: Léto je zatím spíš chladnější. Na koupalištích je lidí méně, ale plavecká hala v Lounech má velkou návštěvnost

(na snímcích: děti z mateřských škol při prosincovém kurzu plavání v nové plavecké hale v Lounech. Foto Lounská správa plaveckých areálů)