Cesta přes říčku je bezpečnější. Nová lávka je pevná a svítí krásně červenou barvou

Žiželice – Lávka v Žiželicích přes říčku Hutná, po níž vede cesta ze sídliště například na obecní úřad nebo do kulturního domu, je od letošního jara nově opravená a dostala i novou barvu: místo předchozí modré teď železná lávka se zábradlím září sytě červenou barvou.

Epidemie způsobila několik přerušení

Přípravy na obnovu lávky začaly už v listopadu 2020. V technické místnosti se šikovní řemeslníci pustili do svařování a natírání odmontovaných částí zábradlí. „Práce byly několikrát přerušeny i kvůli tomu, jak se během uplynulých let vyvíjely jednotlivé vlny epidemie koronaviru. Proto se celý proces obnovy trochu protáhl, ale letos na počátku dubna bylo vše dokončeno, včetně závěrečného nátěru nové lávky na jejím místě nad potokem,“ vysvětlila Lenka Urbánková, místostarostka Žiželic.

Místo modré je teď lávka červená

Celé těleso lávky bylo také odborně ošetřeno proti korozi, estetický dojem pak vylepšila uvedená nová červená barva. „Jsme rádi, že už je naše lávka hotová. Chtěla bych poděkovat Luďku Vencovi, Antonínu Lerchovi, Bohumíru Knotkovi a Pavlu Šilhavému, kteří se společně podíleli na obnově našeho mostku přes říčku Hutná,“ uvedla místostarostka. V Žiželicích nyní aktuálně probíhá také velká rekonstrukce celého prostoru dětského hřiště v údolí u sídliště a nedávno, rovněž letos na jaře, byl v jeho blízkosti opraven i chodník, patřící k sousednímu sportovnímu areálu pro dospělé.

ČTĚTE TAKÉ: Deset prvků na hraní pro děti, stroje na cvičení pro dospělé. V Žiželicích začala modernizace hřiště za 1,3 milionu korun

ČTĚTE TAKÉ: Starý most přes Ohři má před sebou už jen půl roku služby. Jeho nástupce již vzniká na břehu pod ním

ČTĚTE TAKÉ: Musel jsem zastavit celé Pendolino. Ve vagónu byl rozrušený muž s nožem, vypráví strojvedoucí ze Žatce

(na snímcích: příprava zábradlí pro obnovenou lávku v dílně v roce 2020 a dole podoba lávky v roce 2021 /modrá/ a její aktuální vizáž od letošního dubna /červená/. Foto Petr Marek a Luděk Venc)