Silnice mezi Podbořany a Vroutkem bude tři dny neprůjezdná. Chystá se oprava přejezdu u Kozince

Podbořansko – Hlavní silnice mezi Podbořany a Vroutkem, směřující potom dál na Lubenec a Karlovy Vary, bude ke konci dubna tři dny neprůjezdná. Řidiči budou muset jezdit objížďkami například přes Očihov a Kryry, což cestu prodlouží místo původních pěti na přibližně deset kilometrů. Důvodem je plánovaná oprava železničního přejezdu u Vroutku poblíž cvičiště Kozinec.

Přejezd bude uzavřený od středy do pátku, na řidiče čekají objížďky

Přejezd bude uzavřený kvůli opravám od 27. do 29. dubna, z hlediska dnů v týdnu je to od středy do pátku. Vyplývá to z vyhlášky, kterou tento týden vydala podbořanská radnice. „Silnice bude uzavřena v obou směrech a tudíž neprůjezdná. Pro řidiče budou vyznačeny objízdné trasy po jiných komunikacích v okolí,“ vysvětlil Josef Dolan z odboru dopravy Městského úřadu Podbořany.

Podobně bude uzavřen také přejezd ve směru na Dvérce a Nepomyšl

Dva dny před touto uzavírkou bude podobným způsobem uzavřen také další železniční přejezd v okolí Vroutku, který leží na méně vytížené silnici směrem na Dvérce a Nepomyšl. „V tomto případě bude přejezd uzavřen a silnice z Vroutku do Dvérců neprůjezdná od pondělí 25. do úterý 26. dubna,“ uvedl Josef Dolan. Důvodem je rovněž chystaná oprava přejezdu. Trasy pro objížďky budou také vyznačeny.

Opravy přejezdů souvisejí s rekonstrukcí celé trati Žatec – Podbořany – Plzeň

Opravy na přejezdech souvisejí s celkovou rekonstrukcí železniční trati Žatec – Podbořany – Plzeň, která probíhá už od loňského roku a letos pokračuje. Železničáři upravují svršky trati, zmírňují oblouky, opravují přejezdy. Loni například opravovali dva přejezdy přímo v Podbořanech, silnice na Vroutek tehdy byla uzavřena celý týden. Cílem je, aby po rekonstrukcích mohly vlaky jezdit rychlostí až 100 km/h. Na okraji Žatce u Libočan na stejné trati během letošního roku odborná firma také vymění komplet celý most přes Ohři, práce na náročném zásahu na místě už také probíhají od loňska.

(ilustrační snímek nahoře: opravy na přejezdu nedaleko Solopysk na Lounsku při zásahu na trati Louny – Rakovník před třemi roky. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Pozor v Podbořanech! Nejdůležitější přejezd bude celý týden uzavřen, na řidiče čekají objížďky

ČTĚTE TAKÉ: Málo využívaný železniční přejezd na Podbořansku z krajiny zmizí. Město povolilo jeho odstranění

ČTĚTE TAKÉ: Starý most přes Ohři má před sebou už jen půl roku služby. Jeho nástupce již vzniká na břehu pod ním

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: deset mladých lidí zahynulo na přejezdu v Deštnici. Na počátku tragédie byl spor na pracovišti