Dvě lodičky a dva noví brouci. Vylepšení v parku v Lounech bude stát přes 600 tisíc

Louny – Dvě lodičky k vypůjčení na krátkou plavbu v nejbližším okolí po řece. Plovoucí a přistávací molo. Nová lavička a noví velcí brouci roháči jako estetické a zábavné prvky na současném „broukovišti“. Ale také sloup s nabíjecí stanicí pro elektrokola. Všechny tyto novinky se v nejbližších měsících postupně objeví v Masarykových sadech v Lounech, oblíbeném rekreačním parku, využívaném i jako výstaviště na březích řeky Ohře.

Ústecký kraj v programu „rozdá“ přes 12 milionů

Celková investice za nákup a montáž uvedeného nového vybavení bude činit přibližně 650 tisíc korun včetně DPH. Samotné město Louny z této částky ze svých zdrojů zaplatí jen necelých 200 tisíc korun a zbylá suma, přibližně 450 000, by měla přijít jako dotace od Ústeckého kraje, a to z programu s názvem Podpora rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v Ústeckém kraji. Ústecký kraj celkem na tyto projekty v různých místech severních Čech poskytne 12,6 milionu korun a program je rozvržen na několik let. V roce 2023 z něj města a obce v kraji dostaly již zhruba 3,6 milionu.

Všechny nové prvky by měly v parku být do konce roku 2025

Rada města Loun nyní v polovině února schválila, že město podá žádost o zařazení do uvedeného programu s cílem vylepšit nabídku v Masarykových sadech. Všechny nové prvky by se podle podmínek programu měly v parku u Ohře objevit nejpozději do konce roku 2025.

Lodičky, molo, lavičky, brouci…

Například uvedené lodičky budou stát podle současných odhadů kolem třiceti tisíc korun, každá má být za 14 tisíc bez DPH. Plovoucí molo bude za více než 200 tisíc a bude patřit k nejdražším nově pořizovaným prvkům, stejně jako solární sloup s nabíjecí stanicí pro elektrokola, jehož cena je podobná a jen „o malinko“ nižší. V projektu jsou i nové lavičky, nový koš na odpadky a dva nové umělecké „modely“ brouků roháčů, jež přibudou do blízkosti již současného velkého brouka. Dva noví „brouci“ mají stát 120 tisíc, každý tedy bude za 60 tisíc.

(na snímku nahoře: velký brouk v Lounech v odpočinkovém parkovém prostoru na pomezí Masarykových sadů a Benátek. Brzy dostane dva nové „kolegy“. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Přes lávku u výstaviště už nebude možné jezdit na kole. Cyklisté ho budou muset vést

ČTĚTE TAKÉ: Lávka přes Ohři v parku u výstaviště se opravovala před devíti lety. A už je znovu ve zhoršeném stavu

ČTĚTE TAKÉ: Závada při výletu na kole: cyklisté ji budou moci opravit u nového stojanu v lounském parku