Přes lávku u výstaviště už nebude možné jezdit na kole. Cyklisté ho budou muset vést

Louny – Přes lávku v Masarykových sadech v Lounech již nebude možné přejíždět na kole. Cyklisté na ni sice nebudou mít zakázaný vstup, ale před lávkou budou muset vždy slézt z kola a svůj bicykl na druhý břeh Ohře převést „pěšky“. Vyplývá to z nového rozhodnutí rady města. Pravidlo začne platit nejpozději do konce června.

Pro změnu hlasovalo všech šest radních, přítomných na schůzi

Pro tento návrh hlasovalo šest členů rady města Loun – všichni, kteří byli přítomni na lednové schůzi. Nikdo nebyl proti ani se nezdržel hlasování. Změnu v tomto duchu už předtím projednali a pak navrhli členové dopravní komise města, kteří svůj závěr schválili v prosinci.

Cyklisto, sesedni z kola!

Hlavním důvodem je zajištěni vyšší bezpečnosti na lávce přes Ohři, která je úzká a prioritně je určena hlavně pro pěší. Cílem bylo zvýšit bezpečnost chodců a eliminovat riziko možných střetů cyklistů a chodců při jejich procházení na lávce. Podle rozhodnutí rady města začne nové pravidlo platit nejpozději od konce letošního června. Přesný termín určí hlavně to, kdy budou na lávce a v jejím okolí instalovány příslušné dopravní značky (i s nápisem Cyklisto, sesedni z kola, pozn. red.). Prakticky hned po jejich upevnění začnou nová pravidla na místě platit. Stane se tak někdy v průběhu jara.

(na snímku nahoře: lávka přes Ohři v parku s názvem Masarykovy sady v Lounech. Od jara na ní bude možný už pouze pěší pohyb. Foto Jiří Vopálenský)

ČTĚTE TAKÉ: Lávka přes Ohři v parku u výstaviště se opravovala před devíti lety. A už je znovu ve zhoršeném stavu

ČTĚTE TAKÉ: Město zveřejnilo podmínky pro nového nájemce výstaviště. Roční nájemné má dvě varianty: buď 400 tisíc, anebo 1,2 milionu korun

ČTĚTE TAKÉ: V Poděbradově ulici v prostoru u ZUŠ Louny vznikne trvalý kruhový objezd