V Poděbradově ulici v prostoru u ZUŠ Louny vznikne trvalý kruhový objezd

Louny – Na křižovatce Poděbradovy a Fügnerovy ulice v blízkosti u ZUŠ Louny nechá město vytvořit trvalý kruhový objezd. Ten by měl na místě vzniknout do konce roku 2024. Přestavbu křižovatky v uvedeném duchu v listopadu nejprve doporučila dopravní komise města a nyní v prosinci celý záměr schválila rada města.

Objezd na místě fungoval v říjnu dva týdny jako provizorní

Kruhový objezd na této křižovatce se osvědčil již letos v říjnu. Tehdy tam byl vytvořen zhruba na dva týdny jako provizorní – souviselo to se snahou o usnadnění a větší plynulost dopravy při tehdejší objížďce, kdy byla křižovatka velmi vytížená. Objížďku vyvolala havárie kanalizace v ulici Osvoboditelů, kvůli níž byl neprůjezdný tento hlavní dopravní tah přes Louny.

Město slíbilo, že časem nechá vytvořit trvalou okružní křižovatku

Provizorní kruhový objezd v uvedeném místě poté začali chválit jak řidiči, tak i vedení města – při tehdejší velmi náročné a komplikované dopravní situaci v širším centru Loun tento systém na křižovatce přispěl přece jen k větší plynulosti a i bezpečnosti při provozu v lokalitě. Představitelé města potom zveřejnili záměr, že se budou snažit, aby kruhový objezd v místě byl vybudován natrvalo. „Budeme o tom uvažovat, radnice podnikne potřebné kroky k možnému zavedení stálého kruhového objezdu,“ sdělil na konci října místostarosta Loun Pavel Csonka.

Přestavba proběhne v příštím roce

A kruhový objezd na křižovatce Poděbradova – Fügnerova teď rada města skutečně schválila. Pro záměr hlasovalo všech šest členů rady města, kteří byli daný den přítomni na schůzi. Sedmý člen (Michal Pehr) byl z prosincové schůze omluven. Trvalý kruhový objezd má být na místě vytvořen nejpozději do konce roku 2024, stanovila rada města. Přestavbu křižovatky za město a jeho radnici zajistí odbor správy majetku Městského úřadu Louny, kterému to radní dali za úkol.

(na snímku nahoře: provizorní kruhový objezd u budovy ZUŠ v době „velké objížďky přes Louny“ letos v říjnu. Příští rok v místě vznikne trvalá okružní křižovatka. Foto město Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Nepříjemné objížďky v Lounech přinesly i pozitivní moment: provizorní kruhák se osvědčil, možná z něj časem bude stálý

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun bude zaveden jednosměrný průjezd. Žatecká brána bude sloužit pouze ke vjezdu

ČTĚTE TAKÉ: Dva radary v Lounech stály 1,6 milionu korun. Za rok provozu přinesly do městského rozpočtu čtyři miliony