Cirkus v horkém létě přijíždí potěšit diváky do Slavětína a Lenešic

Lounsko – Cirkus Josef Wertheim, nabízející umění několika cvičených zvířat, ale také například artistů z ČR, Rumunska či Belgie, ve vrcholícím horkém létě zamířil ze středních Čech na Lounsko. O nynějším uplynulém víkendu jeho velký stan patřil mezi zajímavou součást programu tradičního tuningsrazu v Panenském Týnci a nyní v nejbližších dnech se vydá potěšit diváky do Slavětína a později do Lenešic.

V týdnu ve Slavětíně a o víkendu v Lenešicích

Ve Slavětíně na ploše za fotbalovým hřištěm odehraje soubor dvě představení, a to v úterý a ve středu (22. a 23. 8.), každý den od 18 hodin. I když bude venku horké počasí, stan je díky technologiím dobře větraný, slibují pořadatelé. Následně se cirkusoví umělci přesunou do Lenešic. Šapitó tam vyroste na ploše u sokolovny a v městečku proběhnou celkem tři vystoupení – v pátek, sobotu a neděli (25.- 27. 8.). V pátek a sobotu se začíná rovněž v 18 hodin a v neděli to bude již v 11 hodin.

Tradice dlouhá již sto let

Cirkusový soubor a rodina, které ho vede, mají tradici v tomto oboru již od 20. let minulého století. Známí jsou v Německu, Itálii, Francii, na Slovensku a v mnoha dalších zemích. Jeho členové vystupovali mj. například v soutěžích Česko-Slovensko má talent, jejich dovednosti jsou zapsány v České knize rekordů. Cirkusový soubor se objevil mj. i v posledním filmu od Kamila Bartoška zvaného Kazma, který nyní v srpnu při premiéře vyvolal velký zájem médií.

Sedmiletá akrobatka

Na co se návštěvníci cirkusu Wertheim mohou nyní těšit? Pořadatelé v programu slibují například ohnivou ženu, klauna, cvičené psy a kozy, žongléry, jejichž kousky berou dech, nebo také teprve sedmiletou akrobatku na hrazdě. Představení trvá přibližně jednu hodinu a 45 minut.

ČTĚTE TAKÉ: Poroučím se, mějte se fajn. Sedmdesátimetrový velikán v Lenešicích šel k zemi po více než sto letech služby

(na snímcích: členové cirkusu při představení a focení letos v srpnu. Foto Cirkus Josef Wertheim a obec Martiněves)