Na jižním okraji Žatce vznikne nové parkoviště pro 40 aut. V blízkosti má být i sportovní hala

Žatec – V oblasti u Vrchlického ulice a Kamenného vršku v Žatci se začne stavět nové parkoviště s kapacitou pro čtyřicet aut. Dvě z parkovacích míst budou připravena pro pozdější zřízení možnosti nabíjecího stání pro elektromobily. Parkoviště vznikne na okraji Žatce v prostoru za dvěma bytovými domy ve Vrchlického ulici, tam kde je v současnosti okraj pole ležícího u výjezdu z města směrem na Rakovník. V příštích letech se má v této lokalitě v blízkosti stavět také sportovní hala.

Investorem bude město

Stavební úřad Městského úřadu Žatec tento týden vydal ve veřejné vyhlášce rozhodnutí, v němž schválil záměr parkoviště vybudovat. Investorem stavby bude rovněž město Žatec, které po rozhodnutí zastupitelstva o stavbu požádalo prostřednictvím odboru rozvoje města na radnici.

Nové parkoviště naváže na menší již fungující parkovací plochu vedle

Stavební záměr v nynější podobě je zatím schválen jako dočasný na dobu příštích pěti let. Později se může podoba parkoviště i jeho okolí ještě měnit a upravovat v návaznosti na změny související se stavbou sportovní haly a celým územním plánem. Schvalování povolení stavby jako stavby dočasné je v těchto situacích obecně celkem běžný postup, vysvětlil na dotaz naší redakce Tomáš Trávníček, vedoucí stavebního a vyvlastňovacího úřadu Městského úřadu Žatec. Nové parkoviště naváže na menší již fungující parkovací plochu v sousedství, povede k němu příjezdová účelová komunikace o šířce šest metrů.

(na snímku nahoře: pohled na místo, kde vznikne nové parkoviště. Záběr je ve směru od centra Žatce, Vrchlického ulice je úplně dole. Vlevo za nejvyšším panelákem je vidět současná už fungující parkovací plocha, nové parkoviště vznikne vpravo od ní před dvěma bytovými domy, kde je nyní na snímku tráva. Sportovní hala se bude stavět o něco „výš“, zhruba tam, kde je nyní pole, zbarvené hnědě. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Z oblíbené Chaloupky se znovu stala fotbalová restaurace. Má nového šéfa a po krátké pauze je nyní už opět otevřena

ČTĚTE TAKÉ: U školy v Komenského aleji začnou dopravní komplikace. Potrvají několik týdnů

ČTĚTE TAKÉ: Po třech městech v okolí se nyní chystá také velká oprava nádraží v Žatci. Stát bude kolem 90 milionů korun