Z oblíbené Chaloupky se znovu stala fotbalová restaurace. Má nového šéfa a po krátké pauze je nyní už opět otevřena

Žatec – Žlutozelené klubové barvy, fotbalové trofeje, nové pulty s výčepním zařízením a celkově větší čistota a lepší estetický dojem. Oblíbená restaurace Chaloupka na břehu Ohře v Žatci má od července nového nájemce i vizáž v interiéru. Svou podobou a vybavením se opět vrací do fotbalového prostředí jako klubová restaurace FK Slavoj Žatec, v jehož areálu na stadionu je umístěna. Předchozí nájemce ji provozoval několik posledních let jako rockový klub, což vedlo k občasným neshodám mezi restaurací a fotbalovým klubem, teď se z Chaloupky znovu stala „fotbalová hospoda“, oblíbená zejména od jara do podzimu díky možnosti posezení na terase a otevřená běžně i pro veřejnost.

Nový provozovatel vede i nedalekou letní restauraci Maribar

Vlastníkem objektu restaurace je město a to ji od července svěřilo do nájmu fotbalovému klubu Slavoj Žatec. Rada města schválila nového nájemce od 4. července. FK Slavoj už restauraci svěřil dalšímu zkušenému podnájemci – novým provozovatelem se stal Lubomír Ertl, který vede také další nedalekou oblíbenou letní restauraci na břehu Ohře s názvem Maribar. Radní na začátku července schválili všechny tyto nové podmínky provozu. Smlouva je uzavřena zatím na rok, do 30. června 2024. Fotbalový klub městu jako celoroční nájemné zaplatí přibližně 126 tisíc korun, je to jen holý nájem bez energií.

FK Slavoj měl hlavní podmínku, aby se z podniku znovu stala důstojná klubová a fotbalová restaurace

„Naše podmínka pro nového provozovatele byla, aby se Chaloupka znovu stala důstojnou klubovou a fotbalovou restaurací, aby tomu odpovídala i její vizáž a vnitřní vybavení, aby se také zlepšila čistota a kultura prostředí. S novým provozovatelem jsme našli společnou řeč, vyšel nám ve všem vstříc. V červnu byla restaurace pár dní zavřená a probíhaly její úpravy,“ uvedl na dotaz naší redakce Pavel Maňák, předseda FK Slavoj Žatec.

Otevřeno je denně kromě pondělí

Restaurace má nyní dva nové pulty hned u vstupu, čistší a hygieničtější záchody, vnitřní vybavení a fotbalovou „výzdobu“. Novou částí je i jedna menší oddělená místnost s dlouhým stolem k posezení pro uzavřenou společnost, například jednání představitelů klubu nebo soukromou oslavu narozenin a podobně. „Úpravy probíhaly asi dva týdny, všechno jsme konzultovali s fotbalovým klubem. Teď už je Chaloupka znovu otevřená pro veřejnost a lidé se tu mohou zastavit při procházce kolem řeky nebo třeba při výletu na kole. Otevřeno máme každý den kromě pondělí, a to vždy od 15 do 23 hodin,“ vysvětlil na dotaz naší redakce Lubomír Ertl.

Pět druhů piv i zmrzlina

V nabídce je pět druhů piv, nealko nápoje, klobásy, bramboráky, párky v rohlíku a další pochoutky, děti si zase mohou dát kopečkovou zmrzlinu. Když budou všechny strany spokojené – město, fotbalisté, provozovatelé i návštěvníci – za rok určitě nebude problém nájemní smlouvu zase prodloužit.

ČTĚTE TAKÉ: Obrazem: Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka

ČTĚTE TAKÉ: Humorná vzpomínka: první cedule s nápisem Slavoj visela na nové tribuně jen tři dny, pak musela dolů. Písmo bylo moc tenké

ČTĚTE TAKÉ: Stínící plachty, nové herní prvky. Maminka čtyř dětí navrhla změny v oblíbeném areálu za koupalištěm v Žatci

(na snímcích: nová vizáž a čistota uvnitř Chaloupky, z níž se znovu stává klubová fotbalová restaurace. Zároveň je i nadále běžně otevřena pro veřejnost. Foto Libor Želinský)