Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka

Žatec – Terasa s možností posedět a dát si občerstvení obklopuje objekt restaurace ze tří stran namísto dosavadní jedné. Na východní straně je nově postavené malé hřiště pro předškolní děti. U řeky Ohře na nábřeží jsou terasovité betonové stupně a nich mnoho dřevěných laviček k posezení, pod nimi už na vodě „kotví“ také několik lodiček s vesly k vypůjčení a možnosti projížďky po řece.

Přesný termín a rozpočet ještě nejsou určeny

Tak by mohla vypadat restaurace Chaloupka a její nejbližší okolí u řeky v Žatci. Žatecká radnice pro budoucí roky připravuje proměnu tohoto areálu. Přesný termín ještě není určen, stejně tak ani náklady a pevně daný rozpočet na tuto investici. Celý záměr a jeho podmínky musí ještě schválit zastupitelstvo města. Na světě však už je pěkná vizualizace nové možné podoby oblíbené restaurace ve fotbalovém areálu na nábřeží, kterou vypracovali architekti Pavel Čermák a Lenka Takeda.

Pěkná vizualizace od architektů

„Objekt se dělí na dvě části – restauraci Chaloupka a zázemí fotbalového klubu Slavoj. Obě části jsou materiálově řešeny stejně a jsou propojené tak, že mají stejný ráz a komunikují mezi sebou terasami. Hmotově jsou tyto dvě části zvýrazněny kolmo postavenými budovami se štíty mířícími ke hřišti. Změna hmoty dává celému objektu zajímavost a rozbíjí dlouhou délku hlavní části budovy,“ vysvětlují architekti ve své studii. Podle jejich návrhu by mohlo vedle hlavní budovy přibýt i WC pro veřejnost, například turisty, dále sklady pro potřeby fotbalového klubu, malé dětské hřiště u restaurace na straně směrem k městu.

Posezení na terase, anebo rovnou hned na nábřeží blízko u vody

„Kolem objektu je navržena úprava zeleně a zcela nově vytvořený prostor pro lavičky a molo s lodičkami těsně u řeky. Kolemjdoucí si tak mohou podle svého zájmu užít buď příjemné prostředí s občerstvením v restauraci na terase, nebo také na lavičkách na nábřeží s bližším výhledem na řeku,“ popisují architekti. Obrázky nové možné vizáže celého místa po proměně zveřejnilo město Žatec na konci července.

Na stadionu Slavoj letos v létě skončila první etapa rekonstrukce

Ve fotbalovém areálu FK Slavoj Žatec přitom letos v létě skončila první etapa velké rekonstrukce stadionu. Stála necelých 20 milionů korun. Součástí bylo postavení nové tribuny, položení nové hrací plochy, vybudování nové zdi, střídaček a dalších prvků. Rekonstrukce zděných budov ve fotbalovém areálu, tedy restaurace Chaloupka, kabin pro hráče a rozhodčí, kanceláří a dalšího technického zázemí fotbalového klubu, nebyla součástí této první etapy a připravuje se až pro další investici v příštích letech. Podle současných odhadů by se město mohlo pustit do modernizace Chaloupky, nábřeží a zbytku „fotbalových“ budov přibližně po roce 2025. Důležité bude i zajistit možné zdroje financování, například ze státních nebo evropských dotačních programů pro rozvoj sportu a turistiky.

Proměnou procházejí i stadiony v Lounech a Postoloprtech

V posledních třech letech proběhla velká modernizace také na fotbalovém stadionu v Lounech a letos začala i v Postoloprtech. Tam se počítá s investicí až 60 milionů korun, stadion se posouvá asi o třicet metrů směrem na sever, protože přes jednu část jeho současného areálu povede nově budovaná rozšířená dálnice D7 Praha – Slaný – Louny – Chomutov, která vede v těsné blízkosti Postoloprt.

ČTĚTE TAKÉ: Stadion s novou tribunou a trávníkem je zkolaudovaný. Poprvé uvítá fanoušky zřejmě v září

ČTĚTE TAKÉ: Jsme tu kvůli práci, v novinách být nemusíme, smáli se chlapi. Na stadionu vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu

ČTĚTE TAKÉ: Bourání, stěhování, modernizace. Akce za 60 milionů korun už začala. Takhle bude nový stadion v Postoloprtech vypadat

(na snímcích: vizualizace možné budoucí podoby restaurace Chaloupka a přilehlého nábřeží u Ohře v Žatci. Autoři: Pavel Čermák a Lenka Takeda. Snímky poskytli: Radim Laibl a Městský úřad Žatec)