Bourání, stěhování a modernizace stadionu – to vše už brzy začne. Teď se kácejí stromy

Postoloprty – Na severním okraji Postoloprt už brzy začne největší investiční akce letošního roku – stěhování a modernizace fotbalového stadionu za částku kolem 50 milionů korun. Současné budovy na stadionu bude nutné zbourat a celý sportovní areál se zároveň bude posouvat přibližně o třicet metrů, protože přes část jeho současné plochy za pár let povede dálnice D7.

Pokácí se 37 dubů, jeden jasan a jedna hrušeň

První přípravné práce na pozemcích kolem hřiště už začaly. Odborná firma zahájila v lednu kácení stromů. „Celkem bude nutné pokácet 39 stromů. Jsou to většinou duby, ale mezi nimi je i jeden jasan a jedna hrušeň,“ upřesnila Jana Fišerová, tajemnice Městského úřadu Postoloprty. Stromy stojí na pozemcích, kde se v příštích měsících bude stavět. Město díky tomuto kácení získá přibližně 70 kubíků dřeva. „Část nabídne k prodeji obyvatelům třeba jako palivové dřevo a část si nechá například jako materiál na výrobu laviček,“ uvedla tajemnice. Místo pokácených stromů radnice zajistí náhradní výsadbu stejného počtu dřevin na jiných místech města, dodala.

Nová tribuna nabídne 200 míst k sezení

Stavební firma převezme areál v příštích dnech. Práce potom potrvají přibližně do poloviny příštího roku. Současná tribuna, restaurace, kabiny hráčů a rozhodčích se budou bourat, protože stojí přesně v těch místech, kudy po roce 2025 povedou nové pruhy dálnice. Pro fotbalisty, fanoušky i rozhodčí však stavební firma vybuduje kompletní nové zázemí na jiném místě areálu. Nová tribuna bude mít přibližně 200 míst k sezení, zatímco současný krytý „přístřešek“ před restaurací jich měl jen asi desetinu a jinak i v něm fanoušci jen stáli. U nové tribuny bude i příjezdová cesta a větší parkoviště.

Dárek ke sto letům klubu: nový stadion

Úkol „zbourat, posunout a modernizovat“ fotbalový areál FK Postoloprty svěřila rada města stavební firmě Petrom Stavby z Prahy. Dohodnutá cena je 49 960 653 korun včetně DPH. Stadion má být komplet hotový v roce 2022, kdy bude shodou okolností FK Postoloprty slavit sto let od založení. Pětikilometrový úsek nového obchvatu Postoloprt, který bude součástí nové čtyřproudé dálnice D7, by se pak měl stavět v letech 2025 – 2027.

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu za 50 milionů. V Postoloprtech už vybrali firmu

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu se přiblížily. Město má zajištěno potřebných 60 milionů

ČTĚTE TAKÉ: Nová tribuna v Žatci se už těší na fanoušky. Práce na stadionu mají být hotové do léta

ČTĚTE TAKÉ: Na stadionu vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu

ČTĚTE TAKÉ: Kauza zchátralého zámku v Postoloprtech: město dostalo nabídku koupit památku za 13 milionů

ČTĚTE TAKÉ: Koupí město zpustlý zámek? Rozhodování bude hodně těžké, vyplývá z ohlasů z Postoloprt

(na snímcích je nová podoba budoucí fotbalové tribuny v Postoloprtech od architekta Vojtěcha Čápa, který před pár lety vytvořil i návrh nové tribuny na stadionu v sousedních Lounech, zdroj: Městský úřad Postoloprty)