Na stadionu vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu

Žatec – Rozmíchat, nalít do připravené konstrukce, upěchovat a už to jede – už to může tvrdnout! Na fotbalovém stadionu v Žatci začala dlouho očekávaná stavba nové tribuny. Prvním krokem jsou betonové základy pro zastřešení. Práce začaly v těchto dnech, v současnosti na betonování pracují čtyři urostlí chlapi (na snímcích).

„Děláme základy pro zastřešení budoucí tribuny. Začali jsme před pár dny. Celá tribuna bude hotová přibližně za dva a půl měsíce. Na její výstavbu spotřebujeme asi 160 kubíků betonu,“ řekl mi na místě vedoucí skupiny. Vyfotit se muži na stavbě nechali, ale jméno už zveřejnit nechtěli. „Nemusíme být všude, jsme tady kvůli práci, ne kvůli povídání, fotka stačí, už i to je pro nás výkon,“ smáli se.

V Žatci u Ohře se momentálně přestavuje větší část rozlehlého fotbalového areálu. Nejde jen o tribunu, ale promění se celá hrací plocha. Z povrchu hřiště už zmizela stará tráva, v současnosti je na ploše písek a stavební stroje. Nový podklad pro sportovní zápasy se připravuje. „Travnaté hřiště bude mít automatické zavlažování, nové branky, střídačky, oplocení,“ popsal Pavel Maňák, sekretář FK Slavoj Žatec. Fotbalisté A týmu v současnosti kvůli přestavbě hrají své domácí mistrovské zápasy v nedalekých Blšanech.

Investice přesáhne 17 milionů

Celková současná investice do přestavby stadionu přesáhne 17 milionů korun. Radnici se ale podařilo získat dotaci od ministerstva školství z programu na sportovní projekty – ministerstvo tak zaplatí 70 % uvedené částky. Zbývá ovšem ještě vyřešit, co bude s budovami ve fotbalovém areálu, sloužícími jako zázemí pro fotbalisty a rozhodčí, a co s oblíbenou restaurací Chaloupka. Obě by rovněž potřebovaly rekonstrukci, ale současná přestavba se na ně nevztahuje. Město zatím chystá postupné kroky k modernizaci v příštích letech.

Velká rekonstrukce fotbalového stadionu proběhla nedávno také v Lounech a další se připravuje i v Postoloprtech. K oběma rovněž pomohla nebo ještě pomůže dotace od ministerstva, v případě Postoloprt už je také potvrzená.