Úspěch v Postoloprtech: přišlo více než sto přátel cyklistiky a pomohli rodinám dvou zdravotně postižených chlapců

Postoloprty – Úspěchem skončil třetí ročník sportovního a dobročinného setkání Tour de Prty, které mezi lidmi získává stále větší zájem a renomé. Letošní cyklistické vyjížďky na začátku června v Postoloprtech a okolí se zúčastnilo více než sto malých i velkých cyklistů. Díky nim se společně podařilo vybrat i více než 30 tisíc korun, které putují jako dar pro dva zdravotně postižené chlapce.

Třetina statečných vyjela na hlavní trasu – 40 km

„Letošní akce se zúčastnilo více než 100 cyklistů všech věkových kategorií. Třetina z nich se vydala na hlavní trasu dlouhou 40 km po obcích a památkách v okolí Postoloprt. Další účastníci, hlavně děti, se třeba zapojili do jízdy zručnosti na náměstí. Na náměstí ale přišli i lidé jen tak posedět, popovídat si nebo si dát něco dobrého ve stánku s občerstvením nebo Stonožkové cukrárně, kterou připravila s podporou mnoha dobrovolných pekařek naše ZUŠ Postoloprty. Jsme spokojeni, zájem návštěvníků byl velký, akce se povedla, děkujeme,“ uvedla Iveta Petřivalská z pořádajícího občanského spolku Porta Apostolorum.

Moc děkujeme všem účastníkům a dárcům

„Více účastníků znamená i více dárců. Takže se díky nim podařilo vybrat ze startovného i dalších darů více než 30 tisíc korun a mohli jsme je předat rodinám zdravotně postižených chlapců, jak jsme plánovali. Filip Otta z Rané dostal díky hodným lidem šek na 15 tisíc korun. Další chlapec obdrží 20 tisíc korun, jeho rodina moc děkuje a přeje si zůstat v anonymitě. Děkujeme i my jako pořadatelé všem účastníkům a dárcům!“ vzkázala Iveta Petřivalská.

Kdo chce pomoci Filipovi, může to udělat i nyní

Projekt podpořila i Nadace Via. Filipovi z Rané a jeho rodině pomáhá postoloprtský spolek dlouhodobě. V minulosti se už například povedlo koupit pro něj speciálně upravený vůz, aby rodina mohla handicapovaného syna, z nějž už je nyní sedmnáctiletý mladík, převézt například k lékaři, na nákupy, do školy a podobně. Kdo by chtěl Filipovi a jeho rodině pomoci i dál, může poslat dar například v této sbírce na portálu darujme.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Cyklisté se sejdou k dobročinné jízdě v Postoloprtech a budou se snažit pomoci Filipovi z Rané, který je upoután na vozík

ČTĚTE TAKÉ: Dobrá věc se podařila. Filip z Rané už může jezdit ve speciálním autě, rodině pomohly desítky dárců

(na snímcích: úspěšné setkání Tour de Prty 2023 v Postoloprtech. Foto Richard Petřivalský)