Buďte opatrní v Holárkových sadech. Odborná firma zahájila kácení, které potrvá měsíc a padne při něm skoro 200 stromů

Louny – V Holárkových sadech v Lounech začalo tento týden plánované velké kácení zeleně, celkem tam půjde k zemi více než 170 stromů. Celý prostor parku je ohraničený páskou a doplněný nápisy s varováním a informacemi o zákazu vstupu. Lidé v okolí by měli dbát na co nejvyšší opatrnost.

Kácení teď bude trvat přibližně do poloviny prosince. „Pokácet bude nutné 177 dřevin ve špatném zdravotním stavu. Součástí prací je i odstranění pařezů po pokácených stromech,“ vyplývá z popisu zásahu, který už během podzimu zveřejnila lounská radnice. Obnovu Holárkových sadů připravuje město Louny již déle než rok. Uvedené kácení se původně plánovalo už na letošní únor a březen, ale pak byly práce odloženy až na podzim, až začne další období vegetačního klidu.

Vykácením stromů skončí první etapa zásahu v parku a příští rok bude obnova tohoto areálu se zelení pokračovat druhou fází. Při ní bude vysazeno 107 nových stromů a 1280 keřů. Odborníci založí i novou louku a vysadí také kolem 3500 kvetoucích rostlin. Holárkovy sady jsou v prostoru mezi ulicemi Maroldova, Purkyňova, Osvoboditelů a železniční zastávkou Louny – město. Park tvoří rozsáhlý pás zeleně o rozměrech přibližně 600 x 100 metrů. Sady dostaly své jméno v roce 1919 podle lounského rodáka Emila Holárka, dříve známého malíře, který tehdy zemřel.

ČTĚTE TAKÉ: Velké kácení v Holárkových sadech začne za pár dní. K zemi půjde 177 stromů

ČTĚTE TAKÉ: V Holárkových sadech město nechá pokácet 170 stromů. Práce mají začít už v únoru

ČTĚTE TAKÉ: Je to náročné i pro mě, někdy se zalezu někam vybrečet, říká Milena Liptáková. Na Lounsku odříkala už tisícovku smutečních proslovů

(na snímcích: aktuální kácení v Holárkových sadech v Lounech. Foto Jan Čáka a Vlastimil Roflík)