Stezka u Ohře v Lounech je opravená, město ji znovu otevřelo k procházkám

Louny – Srovnání terénu, pevnější podklad na pěšině, stovky dřevěných kůlů zpevňujících svah proti „drolení“ a případným sesuvům půdy. V Lounech v průběhu září proběhla oprava stezky pro pěší na pravém břehu Ohře vedoucí těsně vedle řeky, kterou v minulosti několikrát poničila velká voda. Práce skončily v závěru září a tento týden město Louny uvolnilo stezku opět pro procházky obyvatel.

Za opravu stezky město zaplatí 800 tisíc

„Stezka je znovu zprovozněna a připravena na procházky. V září probíhaly práce na její opravě, firma odstranila staré a již poničené dřevěné zábradlí, zpevnila svah pomocí dřevěných kulatin, na některých hůře průchodných místech stezku rozšířila,“ vysvětlila Zlata Náglová z Městského úřadu Louny. Za opravu stezky město zaplatilo zhruba 800 tisíc korun.

Chtělo by to kamery, píší obyvatelé

Město tento týden zveřejnilo informaci o znovuotevření stezky po opravě na svých sociálních sítích a od „čtenářů – obyvatel“ si hned vysloužilo několik pochval. „To je dobře, mám to místo ráda, jsou tam moc hezké procházky,“ napsala například Alena Synková. „Krása,“ přidala se Barbora Kvapilová. Někteří lidé vyjadřovali i určité obavy z útoků vandalů. „Snad to tam nějací kazisvěti zase neponičí,“ uvedla Andrea Skálová. Roman Hájek doplnil, že by na místo právě kvůli vandalům bylo vhodné zavést kamerový systém.

Pohyb na stezce je teď bezpečnější

Úsek na pravém břehu Ohře měří zhruba půl kilometru, vede od Jiráskových mlýnů k loutkovému divadlu. V minulosti byla tato procházková trasa koncipována i jako „naučná stezka“. V její těsné blízkosti leží i jeden z lounských „řopíků“, bunkr vybudovaný v době kolem roku 1938 jako obranný bod při tehdy očekávaném napadení naší země ze strany nacistického Německa. Vysoká hladina vody v Ohři pěší cestu i s naučnou stezkou poničila v roce 2011 a potom znovu v roce 2013. Město ji zprvu z bezpečnostních důvodů úplně uzavřelo, potom ji osadilo výstražnými tabulemi a po malých nejnutnějších opravách umožnilo pohyb „na vlastní nebezpečí“.  Velká oprava proběhla až nyní v září a teď už se lidé zase mohou vydat na procházky ve vylepšeném prostředí a bezpečnějších podmínkách.

ČTĚTE TAKÉ: Po neděli začne oprava stezky u Ohře v Lounech, do konce září má být hotovo

ČTĚTE TAKÉ: Matrace, krabice, střepy. Nepořádek z lounského bunkru putoval do sběrného dvora, vozík musel jet opakovaně

ČTĚTE TAKÉ: Loděnice v Lounech půjde do zimy s novým systémem vytápění, město jí dalo příspěvek

(na snímcích: stezka u Ohře v Lounech při letošních opravách a po nich. Zdroj: město Louny)