V Podbořanech startuje kluziště ke druhé sezoně. Bruslaři mohou přijít už tuto sobotu

Podbořany – V Podbořanech je připraveno zahájení nové sezony pro bruslaře a amatérské hokejisty. Děti, mládež i dospělí milovníci zimních sportů se mohou těšit na start už tento týden, kluziště poprvé otevře tuto sobotu (20. listopadu). Umístěno je stejně loni v areálu městského koupaliště, vstup je bezplatný.

Každý den pro bruslaře až do 19 hodin

„V provozu bude každý den od 10 minimálně do 19 hodin. V pracovních dnech bude dopoledne prioritně určené pro děti ze škol a od 14 hodin ho bude moci využívat široká veřejnost. O víkendech bude kluziště pro bruslení veřejnosti k dispozici od 10 do 19 hodin,“ upřesnil starosta Podbořan Radek Reindl. Od 19 do 20 hodin je na kluzišti prostor pro možné hraní hokeje, termín je však nutné vždy předem dohodnout se správcem. „Všechny zájemce srdečně zveme a pevně doufáme, že se nebude opakovat situace z minulého roku a že možnost bruslení a aktivního odpočinku na tomto novém sportovišti nenaruší povinná opatření, související s epidemií, která v posledních dnech opět velmi sílí,“ dodal starosta.

Loni bylo v provozu jen necelý měsíc – kvůli epidemii

Kluziště v Podbořanech bude v provozu teprve druhou sezonu, loni mělo svou premiéru. Otevřelo na začátku prosince, ale v provozu bylo jen necelý měsíc. Potom muselo skončit a přerušit činnost stejně jako tisíce dalších sportovišť v celé ČR, právě kvůli tehdejší vlně epidemie Covid-19. Podbořanská radnice si pronajala mobilní kluziště s chladícím zařízením od odborné firmy z východočeské Chocně na podzim roku 2020. Pronájem byl tehdy dohodnutý na dvě sezony za cenu kolem 2,2 milionu korun. Později město a firma ještě dohodly slevu přibližně 300 tisíc korun právě kvůli tomu, že kluziště nemohlo být v provozu celou sezonu.

Bruslit se nyní dá i v Lounech, v Žatci to půjde až ke konci prosince

Lidé v okrese Louny mohou v současnosti chodit bruslit také na Městský zimní stadion v Lounech. Ten je otevřený dokonce už od počátku srpna, led tam začali vyrábět, i když ještě venku byly horké letní teploty. „Rozjeli jsme novou sezonu přibližně o měsíc dříve, než bylo obvyklé. Rozhodli jsme tak i proto, že jsme chtěli příznivcům sportování nabídnout možnost bruslení a hokeje co nejdříve kvůli tomu, že předchozí sezonu vinou epidemie byl zimní stadion řadu měsíců zavřený a lidé bruslit nemohli,“ vysvětlil Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů. Další možností pro bruslení bude náměstí v Žatci, kde technická správa města znovu postaví mobilní kluziště, které město svým obyvatelům nabízí už od roku 2015. Jeho provoz obvykle začíná kolem 20. prosince.

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně

ČTĚTE TAKÉ: Konec sezony přišel předčasně. Bruslaři na kluzišti v Podbořanech si tuhle zimu už nezajezdí

ČTĚTE TAKÉ: Led už se vyrábí. V Lounech bude možné bruslit i v horkém létě – hned od počátku srpna

(na snímcích: bruslaři v Podbořanech loni v prosinci, kdy bylo kluziště ve městě úplnou novinkou. Foto Libor Želinský)