Nejdřív koncerty, potom film. Letní kino už je v Postoloprtech, první den přilákalo šedesát lidí

Postoloprty – Po představeních v Žatci a na zámku Nový Hrad v Jimlíně se populární pojízdný Kinematograf bratří Čadíků přesunul na tento týden do Postoloprt. Od středy do soboty promítá české filmy v zámecké zahradě. Každý večer nabídne zájemcům jeden film. Na první promítání ve středu přišlo kolem šedesáti diváků.

Rekord byl 163 lidí

„Včera pořadatelé uváděli film Meky. Ten běžel nedávno na ČT 1 a možná i proto byla návštěvnost o něco nižší, než jsme zvyklí. Jinak na letní kino chodí vždy kolem stovky lidí, jednou jsme tu v minulých letech měli denní rekord 163 návštěvníků. Věřím, že v dalších dnech návštěvnost určitě ještě poroste,“ uvedl na dotaz naší redakce Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprt (KZMP).

Promítá se až do soboty, před filmem je také koncert

V dalších dnech se diváci v Postoloprtech mohou těšit na filmy Havel (22.7.), Štěstí je krásná věc (23.7.) a 3Bobule (24.7.). Před uvedením filmu se mohou návštěvníci pobavit i při živé hudbě, KZMP pro ně připravilo koncerty několika kapel a muzikantů. Při tom prvním, ve středu večer, například hudebníci hodně vzpomínali na památku nedávno zesnulých kolegů Františka Nedvěda a Milana Lasici, na jejichž počest i odehráli několik jejich písniček.

Sobotní odpoledne bude patřit dětem

V sobotu bude zábava v zámecké zahradě probíhat už od 13 hodin. Na celé odpoledne je tam připraven pestrý program pro děti. Koncerty pro dospělé začínají vždy ve 20.30 hodin a promítání filmu pak startuje po setmění, přibližně kolem 21.30 – 22 hodin.

Sekání, lavice, aparatura…

Zámecká zahrada se připravovala na příjezd letního kina a na pořádání koncertu několik dní. Pracovníci sekali trávu, rozmísťovali lavice, instalovala se zvuková i osvětlovací aparatura. „Máme v hledišti dvacet čtyřmetrových lavic, což je místo přibližně pro 160 diváků. Řada lidí si ale s sebou přináší i vlastní, pohodlnější židle, což je jedna z místních zajímavostí. Samotné pódium s aparaturou se připravuje a dolaďuje několik hodin ještě v den akce,“ popsal Pavel Panenka. Kulturní akce budou pokračovat v zámecké zahradě i během srpna a na začátku září proběhnou ve městě tradiční oblíbené Postoloprtské slavnosti, které loni musely jeden ročník vynechat kvůli epidemii Covid-19.

ČTĚTE TAKÉ: Silná bouře zbourala v Postoloprtech pod zámkem chmelnici. Škoda se odhaduje na půl milionu

ČTĚTE TAKÉ: Zastupitelé rozhodli: město Postoloprty má zájem koupit zámek do svého vlastnictví

ČTĚTE TAKÉ: Po kupě sněhu je tady telefonní budka. Návštěvníky zámku vítá další netradiční umělecké dílo

(na snímcích: příprava laviček a pódia v zámecké zahradě v Postoloprtech. Foto Pavel Panenka)