Stekník se dostane mezi Skryté skvosty. Česká televize v něm bude točit na konci července

Stekník, Žatecko – Oblíbený zámek Stekník ležící mezi chmelnicemi nedaleko Žatce bude ke konci července na dva dny pro veřejnost uzavřen. Česká televize totiž bude v místě natáčet další díl úspěšného dokumentárního seriálu Skryté skvosty, který jako průvodce vede rovněž velmi populární herec Jaroslav Plesl. Zámek bude první památkou z okresu Louny, která se do tohoto seriálu dostane.

Zámek bude zavřený kvůli natáčení 27. a 28. července

Informovala o tom Jana Zajíčková, kastelánka Státního zámku Stekník. „Na zámku se bude natáčet 27. a 28. července. Česká televize tam bude pořizovat záběry do nového dílu seriálu Skryté skvosty. Cyklus vzniká ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a agenturou cestovního ruchu CzechTourism. Máme velkou radost, že si tvůrci vybrali do seriálu náš zámek,“ uvedla Jana Zajíčková.

Prvních deset dílů mělo u diváků velký úspěch

Seriál uvedla ČT v premiéře v loňském roce, prozatím bylo odvysíláno deset dílů z první série. Ta sklidila velký úspěch, na ČSFD má například dokumentární série od diváků vysoké hodnocení – 84 %. Po úspěchu se tvůrci a vedení televize rozhodli natočit další díly a mezi nimi bude právě zámek Stekník. Ten bude vůbec první památkou z okresu Louny, která se do seriálu „dostane“. Z blízkého regionu tvůrci seriálu věnovali jeden z prvních dílů také zámku Jezeří v okrese Most.

Památkami provází oblíbený Jaroslav Plesl

Cílem seriálu je představit divákům trochu méně známé památky v Čechách a na Moravě, které přesto mají za sebou pohnutou minulost a skrývají v sobě mnoho zajímavostí pro návštěvníky a zájemce o kulturu a historii. Jednotlivé zámky a další památky se štábem objíždí herec Jaroslav Plesl, který provází diváky všemi zajímavostmi daného místa. Oblíbený herec má historii jako svůj koníček a občas dokonce i sám dělá přes léto průvodce na zámku v Hrádku u Nechanic ve východních Čechách. Zámek Stekník v současné podobě byl vybudován po roce 1680, jednou z jeho velkých zajímavostí jsou terasovité zahrady a také chmelnice v okolí. V posledních letech se uvažuje o možnosti zapsat zámek Stekník na seznam unikátního světového kulturního dědictví UNESCO, a to společně s městem Žatcem jako centrem chmelařství a s okolní chmelařskou krajinou.

ČTĚTE TAKÉ: Pět hodin na cestě, reportáže ze tří zámků hotovy. Všichni byli na mě moc milí, říká Josef z Rádia Blaník

ČTĚTE TAKÉ: Dva cenní andělé světlonoši: Na zámek se vrátili po 72 letech

ČTĚTE TAKÉ: Medvěd z Krásného Dvora se dostal do filmu. Půjde o dobrodružný historický příběh z dánských dějin

(na snímcích: krásný zámek Stekník a dole Jaroslav Plesl při natáčení dřívějších dílů pořadu Skryté skvosty. Foto Jiří Kašpar /1/ a Česká televize /2/. )