Konec sezony. Bruslaři na kluzišti v Podbořanech si tuhle zimu už nezajezdí

Podbořany – I když venku v současnosti panují naprosto ideální podmínky pro zimní sportování, kluziště v Podbořanech se tuto sezonu pro veřejnost už otvírat nebude. V provozu bylo jen tři týdny v prosinci, potom město rozhodlo jeho činnost přerušit kvůli epidemii Covid-19. Situace se nezlepšila ani během ledna a února, a teď už radnice rozhodla o definitivním ukončení provozu a brzké demontáži kluziště.

Za pár dní se kluziště rozebere a odveze

„Jakmile skončí současná vlna mrazů, bude kluziště demontováno a odvezeno,“ uvedl tajemník podbořanské radnice Martin Gutzer. Totéž potvrdil i provozovatel areálu letního koupaliště Petr Ulke, který pro město zajišťoval i provoz kluziště. Mobilní kluziště radnice umístila právě ke koupališti. Rozhodnutí o ukončení provozu kluziště se už nezmění, vliv na to nebudou mít ani současné „zmatky“ kolem neprodloužení nouzového stavu kvůli politickým neshodám ve čtvrtek ve Sněmovně. Hlavní podstata problému – pandemie v ČR, vysoký počet nakažených a nepříznivá čísla – stále pokračuje.

Bruslaři jezdili jen tři týdny v prosinci

Kluziště v Podbořanech bylo tuto zimu v provozu úplně poprvé. Bruslaři na něm mohli jezdit od 5. do 27. prosince. Potom se epidemiologická situace zhoršila, vláda rozhodla omezit provoz všech sportovišť a podbořanská radnice provoz kluziště přerušila.

Pronájem platí na dvě sezony

Město má mobilní kluziště v pronájmu na dvě sezony, takže příští zimu by bruslaři měli mít možnost znovu v Podbořanech jezdit. Cena za pronájem na dvě sezony byla dohodnuta na 2,28 milionu korun. „Vzhledem k nepříjemným omezením, která provázela tuto zimu, se s dodavatelskou firmou podařilo dohodnout slevu 300 tisíc korun, což vyplývalo i ze smluvních podmínek,“ dodal tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer.

(snímek nahoře: bruslaři na novém kluzišti v Podbořanech loni v prosinci)

ČTĚTE TAKÉ: Podbořanské kluziště je zavřené. V Žatci se bruslí, ale občas bývá i tam zamčeno

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Žatci otevírá v sobotu, v Podbořanech už bruslaři jezdí dva týdny. Pozor – limit je teď šest lidí

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně

ČTĚTE TAKÉ: Město převzalo zbrusu novou sportovní halu. Zatím však musí zůstat zavřená

ČTĚTE TAKÉ: Sněhu je tolik, že běžkaři po mnoha letech lyžují v Žatci. Nejvíc jsou vidět u řeky