Podbořanské kluziště je zavřené. V Žatci se bruslí, ale občas bývá i tam zamčeno

Žatec, Podbořany – Nové mobilní kluziště v Podbořanech mohli bruslaři využívat jen 21 dní a teď už je zase uzavřené. Děti si na ledové ploše nemohly zajezdit polovinu doby vánočních prázdnin a nebude to možné ani na Silvestra a na Nový rok. Podle zpráv z podbořanské radnice potrvá nynější uzavírka minimálně do 10. ledna.

V úterý bylo v Žatci zavřeno – „příliš mnoho hráčů na ledě

Problematické je i užívání mobilního kluziště na náměstí v Žatci. Formálně sice zůstává v provozu, ale občas nastávají dny, kdy ho město nechává uzavřít. Například v úterý 29. prosince v podvečer byla branka ledové plochy zamčená. U dvířek byl jen nápis „kluziště uzavřeno kvůli nedodržování povoleného počtu osob“. Ve středu 30. 12. kolem poledne už byla ledová plocha znovu otevřená a bruslaři (v omezeném počtu maximálně dvou lidí) po ní mohli jezdit.

Od 27. prosince platí přísná vládní pravidla

Provoz na venkovních kluzištích zkomplikovalo další zpřísnění vládních bezpečnostních pravidel proti Covid-19, platných od 27. prosince. V současnosti mohou na otevřených kluzištích obvyklé standardní velikosti, jaká je i v Žatci a Podbořanech, být v jednom okamžiku na ledové ploše jen dva bruslaři. Podbořanská radnice na to reagovala úplným uzavřením kluziště, žatecká rozhodla ponechat ho zatím v provozu, ale hlídat počet návštěvníků, spoléhat na jejich vlastní odpovědnost a ohleduplnost, a v případě problémů ho také dočasně uzavřít.

Maximum jsou dvě osoby na ledu

„Na kluzišti mohou být podle nových vládních pravidel pouze dvě osoby. Provozní doba je od 7 do 20.30 hodin každý den. Je v zájmu nás všech dodržovat platná opatření. Věříme v odpovědnost a ohleduplnost každého návštěvníka. V případě nedodržení povoleného počtu osob budeme nuceni kluziště uzavřít,“ shrnul nová pravidla Andrej Grežo, jednatel Technické správy města Žatce.

Kluziště občas kontrolují strážníci

Na kluzišti v Žatci není v současnosti žádný pověřený „správce“ se stálým dohledem, ale provoz na ledové ploše čas od času přijíždějí zkontrolovat strážníci městské policie. A právě kvůli opakovanému překročení počtu lidí na ledu nechali strážníci v úterý odpoledne a navečer kluziště zamknout a uzavřít. Prostor s kluzištěm mohou strážníci sledovat i na dálku pomocí kamer.

V Podbořanech měli letos premiéru, v Žatci se bruslí už šestý rok

Nové mobilní kluziště v Podbořanech je letos v provozu první sezónu. Poprvé otevřelo 5. prosince. Původně byl limit bruslařů na ledě omezen na padesát, později na šest a ještě později na dva. Ke 27. 12. s posledním uvedeným limitem se město rozhodlo ledovou plochu umístěnou v areálu letního koupaliště dočasně uzavřít. V Žatci bruslaři poprvé vyjeli na led 19. prosince. Mobilní kluziště na náměstí je v majetku města, sportovci ho využívají už šestou sezónu.

V Lounech se nebruslí, zimní stadion je zcela uzavřen

Zimní stadiony a jiné zastřešené ledové plochy spadají do kategorie vnitřních sportovišť a jejich provoz pro veřejnost je v současnosti zakázán úplně. To znamená, že lidé teď nemohou chodit bruslit ani na Zimní stadion v Lounech. Milovníkům bruslení – řečeno s trochou nadsázky – tak momentálně nezbývá než čekat, jestli v lednu a únoru podobně jako za dřívějších časů, když ještě bývaly tuhé zimy, nějakou náhodou nepřijdou větší a delší mrazy, díky kterým by zamrzly přehrady a rybníky.

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Žatci otevírá v sobotu, v Podbořanech už bruslaři jezdí dva týdny. Pozor – limit je teď šest lidí

ČTĚTE TAKÉ: Chladící zařízení běží naplno. V Lounech i Podbořanech se vyrábí led, první bruslaři budou jezdit o víkendu

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně