Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně

Podbořany – Jiří Hess z Podbořan (36) pracuje u Vězeňské služby ČR jako strážný a ve volném čase rád sportuje. Věnuje se hlavně běhání, ročně dokáže „urazit“ na stezkách v okolí města i přes tisíc kilometrů. Teď bude moci ve svém městě, stejně jako i další obyvatelé regionu, vyzkoušet další sport: v Podbořanech totiž na zimu nechá radnice zřídit nové mobilní kluziště pro bruslaře.

„Tento nápad města samozřejmě vítám. Každá sportovní aktivita a možnost, která se tady v Podbořanech bude dít, je super. Určitě s manželkou i dětmi nové kluziště využijeme a budeme chodit pravidelně. Už teď se těším, jak ho vyzkoušíme,“ uvedl na dotaz naší redakce Jiří Hess, který má malou dceru a syna.

Rada města doporučila dvouletý pronájem

Nové kluziště by zájemcům o bruslení v Podbořanech mělo začít sloužit už letošní zimu, tedy přibližně od prosince. Rada města na konci září schválila spolupráci s firmou Energo Choceň, od které si město pronajme mobilní kluziště i s chladícím zařízením zatím na dva roky. Cena za pronájem na dvě sezony je 2,28 milionu korun. Záměr musí ještě potvrdit zastupitelstvo města. Kluziště bude umístěno na jižním okraji města v lokalitě poblíž letního koupaliště.

Firma dodala kluziště i do jiných měst

Firma Energo Choceň se kromě své další činnosti specializuje i na dodávku a provoz chladících systémů pro zimní stadiony nebo mobilní kluziště. V České republice v minulých letech poskytla mobilní kluziště už do řady měst, například do Nýrska, Prostějova, Ostravy.

Od roku 2015 bruslí každou zimu i lidé na náměstí v Žatci

Mobilní kluziště už od roku 2015 pravidelně využívají také návštěvníci v Žatci (na snímku nahoře, foto redakce noviny-zblizka.cz). V provozu je vždy od prosince do března, bruslení je bezplatné. Radnice v prvních dvou sezonách ho měla v pronájmu. Zájem lidí byl tak velký, že později se zastupitelé rozhodli kluziště i se zařízením natrvalo koupit do majetku města. Umístěno je na náměstí Svobody před budovou radnice a v zimních měsících oživuje dění v centru města.