Jablečný den je zrušený, ale menší setkání na nádvoří zámku přece jen bude

Krásný Dvůr – Zájemci, kteří se těšili na oblíbený den spojený s oslavou úrody jablek na nádvoří zámku v Krásném Dvoře, ale pak byli zklamáni, že vedení zámku tradiční Jablečný den zrušilo kvůli koronaviru, se nakonec mohou tuto sobotu na zámek přece jen vydat. Místo Jablečného dne tam proběhne menší akce bez kulturního programu s názvem Jablečný farmářský trh.

„Dodržíme při ní všechna současná povinná opatření ministerstva zdravotnictví a vlády omezující riziko šíření nákazy. Počet návštěvníků bude nižší, s akcí nebude spojen žádný kulturní program,“ upřesnila kastelánka zámku Michaela Hofmanová.

Zájemci mohou chodit na trh od 10 do 16 hodin

Jablečný farmářský trh společně pořádají vedení zámku a Zámecký spolek Krásný Dvůr. Trh bude zaměřen na mošty, jablečné sladkosti i dárkové předměty a dekorace s podzimní tématikou. Nádvoří zámku s trhem bude otevřeno v sobotu 3. října od 10 do 16 hodin.

Původně vedení zámku a Národní památkový ústav v polovině září rozhodly o zrušení Jablečného dne v době, kdy se epidemiologická situace v celé ČR začala po skončení letních prázdnin výrazně zhoršovat. Letos měl být jubilejní desátý ročník Jablečného dne, avšak kvůli koronaviru pořadatelé rozhodli o jeho zrušení. Psali jsme o tom ZDE, akce měla být zrušena bez náhrady. Nakonec však přece jen milovníci jablek a zámku o možnost alespoň malého setkání nepřijdou a v sobotu mohou přijít na farmářský trh.