Led už se vyrábí. V Lounech bude možné bruslit i v horkém létě – hned od počátku srpna

Louny – Nezáleží na tom, jestli venku zrovna bude přes třicet stupňů. V Lounech si i v parném létě budete moci v polovině prázdnin přijít zabruslit na opravdový led. Ledová plocha na městském zimním stadionu bude k dispozici hned od začátku srpna.

Led bude v provozu od 2. srpna

Po nepříliš povedené minulé sezóně, kterou značně narušila epidemie Covid-19, začne ta nová na zimním stadionu v Lounech o více než měsíc dříve, než bývá obvyklé. A bude to už doslova za pár dní: ledová plocha bude v provozu pro tréninky hokejistů od pondělí 2. srpna a na první termín bruslení veřejnosti budou moci zájemci přijít v neděli 8. srpna.

Minulou sezonu byl stadion otevřený jen necelé dva měsíce

„Ve spolupráci s klubem HC Slovan Louny jsme se už v červnu rozhodli a dohodli, že led vyrobíme a novou sezonu zahájíme hned na počátku srpna,“ potvrdil Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů (LSSA), která zajišťuje i provoz zimního stadionu. Obvykle sezona s prvními tréninky a bruslením začíná většinou až v září, ale tentokrát sportovní klub a organizace se dohodly na dřívější výrobě ledu a zahájení sezony, aby si hokejisté a další příznivci bruslařských sportů mohli pohyb na ledě užít co nejdéle, protože v minulé sezoně o velkou část možností přišli. Zimní stadion byl mnoho měsíců zavřený kvůli aktuální epidemii a souvisejícím vládním nařízením. V provozu byl pouze od počátku září do počátku října 2020 a potom necelé dva týdny v prosinci 2020. Zbytek sezony byl pro veřejnost uzavřen.

Nová zadní brána i vizáž klubové restaurace

Během léta proběhly na zimním stadionu některé úpravy a vylepšení, brána v zadní části areálu dostala nový nátěr, novou vizáž má i objekt menší klubové restaurace uvnitř stadionu. Bruslení pro veřejnost je v srpnu připraveno na dva termíny – 8. a 15. srpna, vždy od 17 do 18.30 hodin. Od září se počítá také s dalším ročníkem oblíbené školy bruslení pro děti ve věku 5-8 let. Tento kurz má kapacitu maximálně padesát dětí, zájemci už mohou své děti přihlašovat u LSSA nebo HC Slovan.

(na snímku nahoře: zimní stadion v Lounech. Foto Lounská správa sportovních areálů)

ČTĚTE TAKÉ: Chlazení je vypnuté. Zimní stadion definitivně ukončil nepovedenou sezonu

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu v říjnu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Bazén byl zavřený dvě třetiny roku. Návštěvníků přišlo jen 18 tisíc místo obvyklých padesáti